10 pomysłów na letnie zbiórki

10 pomysłów na letnie zbiórki

Lato, pandemia przycichła, a my wszyscy tak bardzo wytęsknieni za normalnością! Wymęczone dusze i ciała pragną odpoczynku i oderwania się od uciążliwej rzeczywistości. Co można robić w wolnym czasie? Jak zagospodarować urlop? Chociaż pomysły są, z kasą bywa różnie i często podłamani stanem domowego budżetu rezygnujemy z planów – to błąd! W naszym kraju crowdfunding to wciąż stosunkowo świeży pomysł, na świecie w sytuacjach braku funduszy sprawdza się znakomicie. Wcale nie trzeba być w dramatycznej potrzebie, aby zwracać się z prośbą o wsparcie finansowe – wystarczy dobry pomysł, który ludzie docenią i zechcą wesprzeć. Na co warto założyć zbiórkę w te wakacje?

1. Wycieczka zagraniczna

Teraz jest ostatni dzwonek, aby zwiedzić kawałek świata na ekskluzywnych warunkach, jakich dostarczyła pandemia. Branża turystyczna bardzo ucierpiała, a wiele osób nadal boi się podróżować. Najbardziej oblegane atrakcje turystyczne, do których zazwyczaj były kilkugodzinne kolejki, obecnie są znacznie łatwiej dostępne. Można również liczyć na mnóstwo benefitów ze strony biur podróży i ośrodków zagranicznych, chcących ściągać turystów i odbić się od dna. Może być to jedyna w życiu okazja! Jeśli więc brakuje nam funduszy, warto założyć zbiórkę, poprosić rodzinę i przyjaciół o jej wsparcie i udostępniania w mediach społecznościowych. Być może będzie to dla nich świetna alternatywa dla zakupu urodzinowego prezentu.

2. Wypoczynek w kraju

Nie każdego pociągają dalekie podróże. Wakacje krajowe mogą być równie udane i przyjemne. Ze względów epidemicznych warto rozważyć pobyt w wynajętych domkach letniskowych, domach wakacyjnych czy agroturystykach, zwłaszcza, że pensjonaty w turystycznych miejscowościach są w tym roku wyjątkowo obłożone. Czas wolny w mniej obleganych miejscowościach można wypełnić bardzo atrakcyjnie, jeśli wybierzemy regiony kraju o ciekawych tradycjach albo piękne przyrodniczo. Wakacje w kraju są mniej wymagające organizacyjnie i dają większe poczucie bezpieczeństwa, związane np. z językiem urzędowym i potencjalnymi komplikacjami, które jeśli wydarzą się za granicą mogą skutecznie popsuć wyjazd.

3. Kolonie dla dzieci

Jeśli sami nie mamy możliwości wyjechać, możemy zapewnić sobie chwilę rodzicielskiego wytchnienia i wysłać na wakacje swoje dzieci. Obecnie wachlarz możliwości jest powalający – nie tylko wszelkie możliwe opcje sportowe, ale również kolonie tematyczne dla dzieci, kochających przyrodę, gry – zarówno planszowe jak i komputerowe, taniec czy książki o Harrym Potterze. Powstaje coraz więcej campów w amerykańskim stylu, które zapewniają dzieciom pełne bezpieczeństwo i ogrom rozrywek. Koszty takich wyjazdów bywają wysokie, ale niezapomniane przeżycia dziecko będzie mogło wspominać długi czas.

kolonie dla dzieci

4. Koncert  

Nie zawsze możemy wykorzystać cały urlop na przyjemności, czasem mamy tylko kilka dni. Jeśli chcemy spędzić je inaczej niż zawsze, świetnym pomysłem będzie wyjazd na koncert. Jeśli to nasz ukochany zespół, możemy liczyć na zrozumienie darczyńców i zbiórka założona w takim celu szybko osiągnie potrzebną kwotę. Latem, koncerty często odbywają się pod gołym niebem, dzięki czemu, chociaż w tłumie, możemy zachować bezpieczny dystans i nie narażać swojego zdrowia.

5. Sezonowy biznes

Lato to doskonały czas na szybkie zarobienie pieniędzy. Mała działalność rozkręcona na kilka miesięcy może być znakomitym początkiem większego, całorocznego biznesu, lub sposobem na zarobek, który dobrze gospodarowany wystarczy na parę miesięcy błogiego lenistwa. Mobilna lodziarnia, wypożyczalnia sprzętu, mała gastronomia – to wszystko może bardzo pięknie zaprocentować, ale na start potrzebujemy wolnych środków, które nie zawsze posiadamy. Doskonałym pomysłem będzie założenie zbiórki internetowej typu startup i zebranie potrzebnej kwoty z pomocą darczyńców.

6. Sprzęt sportowy

Jeśli naszą pasją jest sport lub jeśli czujemy, że w naszym życiu potrzeba więcej ruchu, świetnym pomysłem będzie letnia zbiórka na kupno sprzętu sportowego. Rower, sprzęt wspinaczkowy, kajak, skuter wodny, rakieta do tenisa – opcji jest nieskończenie wiele. Zgodnie z obecnymi trendami, dbanie o zdrowie i kondycje jest na tyle dobrze odbierana w społeczeństwie, że zakup takiego sprzętu niewątpliwie spotka się z entuzjazmem. Można iść o krok dalej i oprócz sprzętu zafundować sobie kurs – windsurfingu, nurkowania czy żeglarski i tym sposobem odkryć w sobie tego lata nową, fascynującą pasję.

siatkówka plażowa

7. Wakacje po polsku czyli remont

Dom jest naszą ostoją, miejscem gdzie odpoczywamy, możemy poczuć się sobą, gdzie są nasi ukochani bliscy. Bardzo często jednak miejsca w których mieszkamy nie spełniają naszych potrzeb, irytują nas usterkami lub zużyciem. Chociaż może się to wydać uciążliwą formą urlopu, to czasami kilka poprawek wykonanych w domu może przynieść nam ogrom satysfakcji i posłużyć na lata. Podobnie zakup nowych sprzętów, jak rodzinny stół czy zmywarka może znacząco podnieść komfort naszego życia i dać dużo radości. Jeśli od dawna męczy nas coś takiego, nie ma na co czekać, załóżmy zbiórkę i załatwmy to w sprzyjającym czasie, zanim przygnębiająca jesienna aura odbierze nam ochotę na podobne inicjatywy.

8. Kino letnie

Zastanawiając się, co można robić w wolnym czasie, warto rozważyć opcję kina letniego – to cudowne urozmaicenie dla rodzinnych imprez, fantastyczna opcja na integrację sąsiedzką i świetne zwieńczenie grilla z przyjaciółmi. Oprócz repertuaru filmów potrzebny jest sprzęt – projektor i tablica do wyświetlania filmów. Przydadzą się również przytulne meble ogrodowe lub inna forma zagospodarowania przestrzeni do siedzenia. Biorąc pod uwagę że korzystać z tej atrakcji może wiele osób, nie będzie problemem zebranie na zbiórce odpowiedniej kwoty na zakup sprzętu.

9. Basen w ogrodzie

Upały coraz bardziej dają się nam we znaki, a naukowcy nie pozostawiają wątpliwości, że będzie tylko gorzej. Musimy oswoić te gorące lata. Znakomitą opcją na przetrwanie go jest oczywiście pływanie – któż z nas nie marzy o basenie w ogródku na amerykański wzór? Minęły czasy, kiedy Zachód wyprzedzał nas na każdym kroku, obecnie basen w ogródku nie jest już fanaberią z kosmosu, lecz jak najbardziej osiągalną zachcianką. Jest to dodatkowo rozwiązanie ekologiczne i bardzo korzystne przyrodniczo w obecnym czasie, z uwagi na to, że nasz kraj drastycznie pustynnieje i każdy dodatkowy zbiornik wodny jest na wagę złota.

10. Zadbany ogród

Marzy o nim prawie każdy, ale często okazuje się, że kiedy to marzenie się spełnia jesteśmy przytłoczeni obowiązkami i ogromem prac ogrodowych. Latem szczególnie daje się nam to we znaki, zwłaszcza ze względu na rekordowe fale upałów. Znakomitym pomysłem na letnią zbiórkę będzie coś co odciąży nas w tej sprawie i raz na zawsze odejmie chociaż jedną rzecz, o której trzeba pamiętać – ogrodowy system nawadniania! Współczesna technika umożliwia zorganizowanie tego w formie całkowicie zdalnej, także nawet jeśli będziemy na urlopie, nasz trawnik podleje się sam i nie musimy nadwyrężać uprzejmości sąsiadów. Nie są to wysokie koszty, ale większą przyjemność sprawi nam to jeśli będziemy mieli świadomość że nie obciążyło to zanadto naszego rodzinnego budżetu. Taka instalacja będzie również świetnym podarunkiem dla miłośnika ogrodu, któremu wiek i stan zdrowia ogranicza możliwość dbania o niego, jak dawniej.

Lato, lato, lato czeka! Lato 2021 jest wyjątkowe i już się nie powtórzy. Zróbmy co w naszej mocy, aby ten czas spędzić tak, żebyśmy byli z niego zadowoleni. Czy to wyjazd wakacyjny, czy umilanie sobie czasu na miejscu lub dbanie o siebie, każdy ma swój ulubiony sposób. Nie pozwólmy, aby blokowały nas kwestie finansowe, nie bójmy się poprosić o wsparcie – to żaden wstyd, wręcz przeciwnie, znaczy to tyle, że uważamy nasz pomysł za wartościowy.  Założenie zbiórki trwa parę chwil, a potem pozostaje nam tylko wspaniale przeżyć wakacyjny czas.