Pamiętajmy o tych, którzy odeszli – pomagajmy tym, którzy zostali

Pamiętajmy o tych, którzy odeszli – pomagajmy tym, którzy zostali

Początek listopada to czas, w którym szczególnie czcimy pamięć o naszych bliskich, których już z nami nie ma. Dni te skłaniają nas do wielu refleksji, zwłaszcza o tym, jak ważne są relacje z tymi, którzy są obok nas. Dobre słowo, uśmiech, pomoc w potrzebie – o tym właśnie powinniśmy pamiętać na co dzień. Ogromną moc sprawczą mają zbiórki charytatywne, dzięki którym czyjaś codzienność może zmienić się na lepsze. Angażując się w nie i dbając o ludzi wokół nas, sprawiamy, że świat staje się lepszym miejscem!

Pamiętajmy, pomagajmy

W pierwszych dniach listopada bardzo często zastanawiamy się nad ulotnością życia i wspominamy najbliższe osoby, które już od nas odeszły. Gesty, które w tym okresie wykonujemy, są znakiem naszej pamięci. To czas w ciągu roku, który pozwala nam się zatrzymać i pomyśleć o tym, co tak naprawdę jest ważne. Na krótką chwilę przestajemy biec, zapominamy o wirze codziennych obowiązków i jesteśmy tu i teraz – myśląc o tym, jak istotne jest dobre przeżycie życia. Wielu z nas uświadamia sobie w tym momencie, jak ważne są relacje z bliskimi oraz pomoc osobom, które są jeszcze z nami. Na co dzień często o tym zapominamy, a kiedy chcemy zacząć pielęgnować więź, nierzadko okazuje się, że jest już na to za późno. Warto więc częściej myśleć zarówno o tych, których już z nami nie ma, jak również o tych, którzy codziennie są w pobliżu. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z problemów osób mieszkających za ścianą. Jeżeli jednak tylko widzimy, że w jakikolwiek sposób możemy pomóc, nie odwracajmy głowy. Nasza pomocna dłoń może bardzo dużo znaczyć dla drugiego człowieka – być może właśnie dzięki nam uda się mu rozwiązać problem, z którym borykał się przez lata? Nie bądźmy obojętni na siebie nawzajem i pamiętajmy o tym, że dobro powraca, zawsze i do każdego.

mężczyzna próbuje pomóc kobiecie siedzącej na chodniku

Moc zbiórek charytatywnych

Nie od dziś wiadomo, jak ogromną siłę i moc sprawczą mają zbiórki charytatywne, prowadzone na rzecz osób znajdujących się w potrzebie. W ciągu kilku dni lub tygodni są one w stanie odmienić czyjeś życie o sto osiemdziesiąt stopni i przywrócić nadzieję na lepsze jutro. Zorganizowanie zbiórki to kilka prostych kroków, a same akcje mogą zdziałać cuda. Wystarczy odrobina chęci oraz poświęconego czasu – a ten za każdym razem owocuje dobrem. Zbiórki charytatywne pozwalają na nowo cieszyć się życiem tym, którzy już dawno tę radość utracili. Pomagają w rehabilitacji, opłaceniu drogich leków czy pokryciu bieżących kosztów, zapewniają dach nad głową, ciepły posiłek, ubranie na chłodny dzień… Bez zbiórek wielu ludzi w trudnej sytuacji życiowej mogłoby nigdy nie otrzymać szansy na lepszą przyszłość – dla ogromnej grupy osób jest to jedyna szansa na zdrowie czy własny ciepły kąt. Organizując tego rodzaju akcje lub wpłacając darowiznę, przyczyniamy się do poprawy czyjejś życiowej sytuacji – a to naprawdę duży powód do radości.

Ludzie o wielkich sercach

Zbiórki charytatywne nie mogłyby istnieć i kończyć się sukcesem, gdyby nie ludzie o wielkich sercach, którzy decydują się pomóc. To właśnie dzięki nim ktoś dostaje szansę na poprawę swojej codzienności i walkę z chorobą lub ubóstwem. Nie gra tutaj roli kwota, jaką dana osoba wpłaca na zbiórkę – może to być nawet symboliczna złotówka. Najważniejsza jest chęć okazania komuś wsparcia – bez tej chęci nic by się nie zmieniło! Ludzie z sercem na dłoni, którzy jednoczą się ze sobą, aby wspólnymi siłami zdziałać coś dla drugiego, mają niezwykłą moc. Pomagając, możemy być pewni jednego – dobro powraca, a za nasze wsparcie ktoś może być wdzięczny do końca swojego życia. Uśmiech na twarzy osoby, której pomogliśmy, to nieoceniony widok – warto działać na rzecz innych choćby po to, aby na końcu go zobaczyć. Osoby, których już z nami nie ma, bardzo często oddawały nawet swoje życie, aby komuś żyło się lepiej. Pamiętajmy o tym każdego dnia i działajmy tak, aby każdy na świecie miał równe szanse na szczęście, niezależnie od sytuacji życiowej i zdrowotnej. Wspólnymi siłami można zdziałać cuda!

wolontariuszka

Jak zorganizować zbiórkę?

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak pomagać innym poprzez założenie zbiórki, mamy dziś dla Ciebie kilka wskazówek. Jej organizacja nie jest wcale trudna, a poczucie, że pomogłeś komuś w potrzebie jest naprawdę nieocenione. Jak zatem uruchomić zbiórkę w sieci? Wystarczy, że wybierzesz portal crowdfundingowy, na którym chciałbyś zorganizować swoją akcję, i sformułujesz jej opis. Powinien on zawierać tytuł, który przykuje uwagę każdego odbiorcy, krótkie przedstawienie danej sytuacji oraz problem/cel zbiórki. Warto umieścić w nim również zdjęcie związane z tematem inicjatywy – fotografie pozwalają lepiej zobrazować sytuację. Bardzo ważna jest również odpowiednia zachęta do pomocy, choć dobrze sformułowany opis zbiórki sam będzie motywował do wpłacenia darowizny. Kiedy już założysz zbiórkę charytatywną w sieci, nie zapomnij o jej odpowiednim promowaniu – w mediach społecznościowych, mailach, na plakatach czy ulotkach. To klucz do sukcesu! Jeżeli wolisz działania poza Internetem, możesz zorganizować również zbiórkę stacjonarną – nie tylko funduszy, ale i ubrań, żywności czy artykułów higienicznych. To naprawdę proste! Im więcej osób zaangażujesz w działania, tym większą szansę na sukces będzie miała Twoja zbiórka.

Zbiórki charytatywne to jeden z najskuteczniejszych sposobów na okazanie wsparcia. Nie tylko mają ogromną moc sprawczą i pomagają na nowo przywrócić nadzieję, ale również jednoczą ze sobą ludzi. Niech listopad skłoni nas do zadbania o relacje z tymi, którzy są obok nas oraz do pomocy potrzebującym. Często możemy wzorować się na tych, którzy już odeszli – szerzmy dobro dopóki tylko możemy i pomagajmy tym, którzy zostali! Niezależnie od tego, czy będzie to wsparcie finansowe, rozmowa czy podarowanie ciepłego posiłku – każda pomoc ma znaczenie.