Dlaczego warto korzystać z portali zbiórkowych?

Dlaczego warto korzystać z portali zbiórkowych?

Bardzo często rezygnujemy z naszych marzeń z powodu braku funduszy. Niepotrzebnie! Do ich spełnienia w znacznym stopniu mogą przybliżyć nas portale zbiórkowe i darczyńcy o wielkich sercach, którzy decydują się pomóc. Dlaczego jeszcze warto zakładać zbiórki w serwisach crowdfundingowych?

Masz szansę spełnić marzenie

Już w momencie podjęcia decyzji o założeniu zbiórki pieniędzy, znajdujesz się o krok bliżej od spełnienia marzenia – swojego lub osoby, której pragniesz pomóc. Gdybyś nie postanowił skorzystać z portalu zbiórkowego, taka szansa mogłaby nigdy się nie pojawić. Niezależnie od tego, czy brakuje Ci funduszy na zagraniczny wyjazd marzeń, czy od lat pragniesz wydać własną płytę – zbiórka to idealna okazja do realizacji celu! Jeżeli w odpowiedni sposób zachęcisz odbiorców do pomocy i wpłacania darowizn, z pewnością przyniesie to dobry efekt – darczyńcy chcą wspierać inicjatywy z pomysłem i osoby ambitne. Opowiedz swoją historię szczerze i w interesujący sposób, aby przyciągać do wpłat. W serwisach crowdfundingowych pomagają sobie nawzajem setki ludzi dziennie. Nawet jeżeli planowana suma nie zostanie zebrana w całości, mimo wszystko będziesz bliżej spełnienia swojego marzenia niż przed uruchomieniem zbiórki. Posiadanie choć minimalnych środków na realizację celu to większa motywacja do działania. Nie czekaj, aż szansa minie – zorganizuj swoją zbiórkę i walcz o marzenia, aby uczynić lepszym życie swoje lub potrzebującej osoby!

Masz wpływ na poprawę jakości życia

Portale zbiórkowe to miejsca, dzięki którym życie potrzebujących osób diametralnie zmienia się na lepsze. Dla wielu to jedyna okazja na remont zniszczonego domu czy uzbieranie wysokiej kwoty na ważny, ratujący zdrowie zabieg. Dzięki zbiórkom oraz ich rezultatom, ludzie odzyskują poczucie własnej wartości i zaczynają wierzyć w lepsze jutro. Jeżeli widzisz w swoim otoczeniu potrzebującą osobę lub rodzinę, której brakuje środków do życia, możesz uruchomić pomoc – niezależnie od źródła problemu, zebrane fundusze mogą znacząco wpłynąć na warunki i jakość życia. Dla Ciebie to zaledwie kilka kroków, takich jak stworzenie opisu, opublikowanie zbiórki i jej rozpowszechnienie, a dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej to szansa na wyjście z problemu. Twoje zaangażowanie i odpowiednie działania mogą odmienić czyjeś życie. Do zmiany na lepsze nie potrzeba ogromnych podkładów energii, czasu i wyrzeczeń. Wystarczy portal zbiórkowy oraz dobre serce – a dobro zawsze wraca!

Możesz rozwinąć biznes

Portale zbiórkowe to wyjątkowa pomoc dla firm - zarówno na początku ich drogi, jak również w momencie, w którym funkcjonują one już od jakiegoś czasu. Jeżeli opiszesz planowany lub istniejący już biznes w interesujący sposób i zachęcisz do darowizn używając odpowiednich argumentów, masz szansę na osiągnięcie sukcesu. Zbiórki pieniędzy w serwisach crowdfundingowych to także okazja do pozyskania przyszłych klientów – po wpłaceniu darowizny, Wspierający może zainteresować się firmą i skorzystać w przyszłości z jej usług. Założenie zbiórki pozwala także pozyskać opinie na temat planowanej firmy, co ułatwia dopasowanie biznesu do potencjalnych klientów oraz ich potrzeb. Jeżeli już na etapie prowadzenia zbiórki zobaczysz, że pomysł nie cieszy się dużym zainteresowaniem, będziesz mógł wprowadzić zmiany w projekcie i udoskonalić go zanim wejdzie na rynek. Portale zbiórkowe to duża pomoc dla gastronomii – trudny okres spowodowany pandemią pokazał nam, że właściciele wielu firm zyskali nadzieję na lepsze jutro właśnie dzięki zbiórkom. Jeżeli więc widzisz, że Twój biznes ma szansę na rozwój z pomocą darczyńców, nie bój się spróbować – uruchom zbiórkę i obserwuj, jak każdego dnia zyskuje popularność!

Możesz rozpowszechniać zbiórkę w social mediach

Zbiórki pieniędzy prowadzone w Internecie są dużo bardziej widoczne od tych organizowanych w marketach, czy na eventach – mogą je zobaczyć miliony internautów, a nie tylko uczestnicy czy przechodnie. Portale zbiórkowe to większe możliwości – promocja jest dużo łatwiejsza i bardziej efektywna. Udostępnienie zbiórki to zaledwie kilka kliknięć, a zasięg jest nieporównywalny. Większość portali zbiórkowych umożliwia udostępnianie zbiórki na Facebooku bezpośrednio ze strony swojego serwisu. Już ta opcja zwiększa szansę na to, że darczyńca po wpłaceniu środków, postanowi pokazać tą inicjatywę innym. Im więcej odbiorców dowie się o niej, tym większa szansa na jej sukces. Działania reklamujące Twoją zbiórkę z pewnością zainteresują spore grono osób, pragnących okazać wsparcie. Jeżeli odpowiednio się zaangażujesz, osiągniesz zamierzony cel sprawnie i ze wspaniałym skutkiem! Organizowanie zbiórki stacjonarnie nigdy nie przyniesie takich samych efektów i tylu Wspierających.

Określając czas zbiórki, mobilizujesz do działania

Podczas zakładania zbiórki pieniędzy, ustalony zostaje konkretny czas na zebranie odpowiedniej kwoty. Gdyby na stronie z Twoją zrzutką nie widniała data jej zakończenia, motywacja do wpłacania darowizn nie byłaby tak duża. Portale zbiórkowe słusznie określają ścisły termin – kiedy odbiorca widzi, że do celu brakuje pewnej sumy, a zakończenie zbiórki zbliża się wielkimi krokami, istnieje większa szansa na to, że postanowi przekazać środki. Dzięki serwisom crowdfundingowym, jesteś więc w stanie zebrać potrzebną kwotę szybciej, niż gdybyś działał na własną rękę, bez pomocy innych. Tym samym możesz spełnić swoje marzenie wcześniej i zacząć realizować swoje plany.

Korzystanie z portali zbiórkowych to szereg korzyści i okazja do wprowadzenia w życie pozytywnych zmian. Możliwość realizacji ogromnych marzeń, szansa na zdrowie i lepszą codzienność, pomoc dla gastronomii i innych biznesów, ratunek dla zwierząt… Zbiórki to samo dobro, a darczyńcy to ludzie o wielkich sercach!