Zima inspiracją do zbiórek funduszy

Zima inspiracją do zbiórek funduszy

21.12 - pierwszy dzień zimy - to czas w roku uwielbiany przez wielu z nas. Jak się okazuje, jest on doskonałą inspiracją do zbiórek. W tym mroźnym, śnieżnym okresie, w głowie może pojawić się wiele pomysłów na gromadzenie pieniędzy i pomaganie. Wykorzystaj więc tę magiczną porę roku i załóż zbiórkę, o której od dawna marzysz!

Zbiórki na paczki do domów dziecka

Zimowe miesiące kojarzą się nam głównie z Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. Dla dzieci na całym świecie jest to niezwykle radosny czas. Zazwyczaj z dużą niecierpliwością wyczekują one Gwiazdki i świątecznego upominku. Podopieczni z domów dziecka nie mają możliwości spędzenia tego czasu z rodziną. Wielu z nich Święta nie kojarzą się najlepiej i wiążą się z trudnymi przeżyciami. Warto więc odrobinę rozświetlić im ten okres! Zbiórki pieniędzy w sieci to doskonały sposób na zebranie funduszy na zakup prezentów. Zanim zorganizujesz akcję, spróbuj skontaktować się z właścicielami domu dziecka, który zamierzasz wesprzeć. Warto jest zapytać ich o ogólne potrzeby Podopiecznych oraz ich największe marzenia. Dzięki temu będziesz mógł stworzyć paczki, które zachwycą wszystkie dzieci. Założenie zbiórki to zaledwie kilka minut, wpłacenie darowizny – jeszcze krócej. Najmłodszym, którzy nie mogą mieć takich Świąt, jak inne dzieci, taka niespodzianka przyniesie ogrom radości. Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem!

Pomoc dla porzuconych zwierząt

W zimie wiele zwierząt skazanych jest na błąkanie się po mrozie, bez dostępu do pożywienia. Dzięki działaniom wolontariuszy, porzucone psy i koty często trafiają do schronisk. Dla tych miejsc jest to jednak równie trudny czas. Zakładając zbiórkę funduszy, możesz wesprzeć działalność przytulisk dla zwierząt. Pieniądze zgromadzone dzięki dobroci Twojej i Darczyńców pozwolą przeżyć im zimę w godnych warunkach. Możesz przeznaczyć je na kupno karmy, okryć, legowisk oraz suplementów diety. Właściciele schronisk wykorzystują darowizny również na niezbędne remonty. Mogą dzięki nim opłacić także ogrzewanie, gwarantujące czworonogom odpowiednią temperaturę w mroźnych miesiącach. Zgromadzone w trakcie trwania zbiórki środki najlepiej więc podzielić na pół. Jedną część możesz oddać schronisku w formie gotówki, właśnie na opłaty i prace remontowe. Druga pomoże z kolei sfinansować niezbędne zakupy dla psich oraz kocich podopiecznych. Będziesz mógł zawieźć do schroniska gotowe już paczki pełne akcesoriów i pożywienia!

pies w schronisku

Żywność dla zwierząt leśnych i ptaków

W okresie zimowym o przetrwanie walczy wiele leśnych zwierząt i ptaków. Nie zawsze potrafią one odnaleźć wystarczające ilości pożywienia. Dokarmianie naszych zwierzęcych przyjaciół jest więc podstawą w tym ciężkim dla nich czasie. Zima inspiruje do zbierania środków finansowych na zakup żywności dla zwierząt. Podstawowe pożywienie dla leśnej zwierzyny stanowią m.in. siano, ziemniaki, żołędzie czy ziarna zbóż. Fundusze na ich zakup z powodzeniem można zebrać nawet w jeden dzień! Zgromadzone pieniądze można przeznaczyć również na budowę karmników oraz paśników. Karmnik możesz śmiało umieścić na domowym parapecie lub postawić go na nóżce w ogrodzie. Ptaki z pewnością będą wdzięczne za Twoją pomoc!

Wsparcie dla osób w kryzysie bezdomności

Zima to szczególnie trudny czas dla wszystkich osób, które żyją bez dachu nad głową. O ile w lecie nie dokuczają im niskie temperatury i opady śniegu, o tyle zima bardzo ich doświadcza. Dni i noce na zewnątrz mogą skutkować znacznym pogorszeniem stanu zdrowia. Ludzie ci nie tylko nie mogą spędzić nocy w ciepłym łóżku. Nie mają oni również dostępu do żywności, a ta jest w tym okresie wyjątkowo ważna. Dla większości z nich możliwość zjedzenia ciepłego posiłku to największe marzenie. Jeśli więc chcesz zrobić dla nich coś dobrego, warto założyć internetową zbiórkę. Środki przekazane przez Darczyńców możesz przeznaczyć na zakup ciepłych ubrań, koców oraz pożywienia na dłuższy czas. Jeśli wiesz, gdzie najczęściej można spotkać potrzebujących w Twojej miejscowości, przynieś im artykuły osobiście. Jeżeli jednak osoby te przemieszczają się w różne punkty okolicy, najlepiej przekazać dary odpowiedniej fundacji. W każdym mieście znajdują się miejsca udzielające pomocy osobom w kryzysie bezdomności.

osoba bezdomna na ulicy

Fundusze na naukę sportów zimowych

Zima to doskonała okazja do próbowania nowych rzeczy. Jedną z nich jest nauka jazdy na nartach lub snowboardzie. Są to raczej kosztowne dyscypliny sportowe, dlatego wielu z nas rezygnuje z nich na rzecz innych wydatków. A gdyby tak założyć zbiórkę funduszy na zakup sprzętu lub karnetu na naukę? To doskonały sposób na to, aby w końcu posmakować zimowego szaleństwa! Jeżeli na co dzień nie możesz pozwolić sobie na taki wypad lub wykupienie godzin z instruktorem, zbiórka pomoże Ci w zgromadzeniu odpowiedniej sumy. Inni miłośnicy zimowych sportów z całą pewnością pomogą Ci w spełnieniu Twojego marzenia! A może Twój sprzęt do jazdy jest już mocno zniszczony, a Ty nie jesteś w stanie zakupić w tym momencie nowego? W tym przypadku również zbiórka okaże się strzałem w dziesiątkę. Potrzebną kwotę zbierzesz prawdopodobnie bardzo szybko – celem nie będą dziesiątki tysięcy złotych. Uwierz w to, że się uda i z pomocą innych zawalcz o nowe wyjątkowe doświadczenia!

Wymarzony upominek dla bliskiej osoby

Zima – a zwłaszcza ostatnie dni grudnia – to czas radości i świętowania. Często chcemy wówczas uszczęśliwić najbliższą osobę szczególnym upominkiem. Jeśli wiesz, że ktoś bliski marzy o konkretnym gadżecie, lecz nie jesteś w stanie sobie na niego pozwolić, zbiórka to doskonały pomysł. Być może właśnie dzięki niej zdołasz zgromadzić niezbędne środki. Niezależnie od tego, czy jest to sprzęt elektroniczny, czy wymarzona wycieczka, Darczyńcy na pewno wesprą Cię w tym celu. W końcu chcesz uszczęśliwić drugą osobę! Zima to czas, który najbardziej inspiruje do zakładania prezentowych zbiórek.

Niech tegoroczna kalendarzowa zima, a właściwie jej pierwszy dzień, zmotywuje każdego z nas do działania. Być może już od dawna chcesz założyć zbiórkę na słuszny cel bądź uzbierać na wymarzony zimowy wyjazd? To idealny czas, aby się tego podjąć!