Niestandardowe pomysły na spędzenie Sylwestrowej Nocy

Niestandardowe pomysły na spędzenie Sylwestrowej Nocy

Święta Bożego Narodzenia już za nami, a 31 grudnia tuż, tuż. Wielu z nas wciąż jednak zastanawia się, jak spędzić Sylwestra w nieco bardziej oryginalny sposób niż zazwyczaj. Dziś mamy dla Was kilka niestandardowych propozycji, które z pewnością przykują Waszą uwagę!

Przyjęcie na zamku

Poszukując miejsca na spędzenie sylwestrowej nocy, możecie przejrzeć oferty nieco bardziej nietypowych placówek niż hotel czy spa. Coraz więcej imprez organizowanych jest na… zamkowych dziedzińcach! Na mapie Polski znaleźć można kilka zamków, do których można się udać w celu przywitania Nowego Roku – m.in. w Mosznej, Niepołomicach czy na Skale. Udając się na Sylwestra w dworskim klimacie, cofniecie się lata wstecz i poczujecie tę niepowtarzalną atmosferę. Przyjęcia w niektórych zamkach wiążą się z koniecznością włożenia specjalnego stroju, co pozwala jeszcze lepiej wczuć się w klimat królewskiego balu. Podczas imprezy zazwyczaj przewidziane są rozmaite atrakcje – nie tylko standardowy pokaz sztucznych ogni, ale również nauka tańców dworskich czy zwiedzanie zamku z przewodnikiem. Jeśli więc zastanawiacie się, gdzie spędzić Sylwestra w tym roku, może warto choć raz w życiu przeżyć noc na dziedzińcu, niczym królewska para?

goście wznoszący toast

Sylwestrowa impreza charytatywna

Żegnanie Starego Roku można śmiało połączyć z pomaganiem! W ciągu roku bardzo często organizowane są imprezy charytatywne. A gdyby tak urządzić przyjęcie sylwestrowe, podczas którego uczestnicy będą mogli przekazywać drobne datki? W otoczeniu każdego z nas znajdują się ludzie potrzebujący wsparcia finansowego. Jeśli więc mamy styczność z takimi osobami, bawiąc się możemy jednocześnie pomóc im w trudnej sytuacji życiowej. Wystarczy wspomnieć wcześniej gościom o celu imprezy i postawić w widocznym miejscu puszkę na darowizny. Dobrym pomysłem okaże się także uruchomienie zbiórki internetowej na rzecz potrzebujących z okolicy. Jeśli utworzycie ją kilka dni przed Sylwestrem, o północy będziecie mogli wyświetlić ją na ścianie za pomocą rzutnika i sprawdzić obecny stan zbiórki! Tego typu imprezy warto organizować również w każdym innym momencie w roku. Zabawa połączona z pomaganiem innym daje jeszcze więcej radości!

Pool party lub sylwestrowe morsowanie

Dobrym pomysłem na spędzenie sylwestrowej nocy jest również udział w imprezie w basenie. Wiele aquaparków i kompleksów z basenami termalnymi zaprasza do wspólnej zabawy przy ulubionej muzyce. Najpierw możecie bawić się w wodzie pośród śniegu i kolorowych świateł, a w nocy – przenieść się na salę i przejąć parkiet. To zdecydowanie ciekawsza opcja niż standardowa impreza taneczna lub przyjęcie zorganizowane w domu. Odważniejsze i doświadczone osoby mogą także spędzić Sylwestra… morsując! Niemal wszystkie lokalne grupy „morsów” umawiają się, aby rozpocząć ostatnią noc w roku w ich ulubiony sposób. Najgłośniejsze w naszym kraju jest sylwestrowe morsowanie w Morzu Bałtyckim. Po wspólnej „lodowatej kąpieli” można udać się już na bal i przetańczyć resztę nocy w cieple. Być może jest wśród Was ktoś, kto zechciałby świętować zakończenie roku na samym środku zimnego morza?

morsujący mężczyzna

Przyjęcie w kopalni soli

Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić Sylwestra, a oferty miejscowych lokali nie spełniają Twoich oczekiwań, możesz poszukać… pod ziemią. Tak, dosłownie! Przyjęcia sylwestrowe organizowane są obecnie także w najpiękniejszych polskich kopalniach soli – w Wieliczce czy Bochni. To okazja do uczestnictwa w przyjęciu w niezwykle oryginalnych warunkach. Oferta sylwestrowa w podziemiach obejmuje zazwyczaj zwiedzanie solnych komór, odpoczynek w suchej saunie i szampańską zabawę na balu. Solne ściany lśniące niczym kryształ, wyśmienite menu, tańce, stoły do pokera, wybór króla i królowej wieczoru… brzmi doskonale. Tego rodzaju imprezy sylwestrowe przyciągają gości z różnych zakątków Polski, a nawet świata. To doskonała okazja do przeżycia czegoś zupełnie nowego!

Sylwester na szlaku

Dla miłośników górskich wędrówek doskonałym pomysłem okaże się Sylwester na szlaku. Warto zaplanować wyprawę w taki sposób, aby dojść do celu zanim zacznie się ściemniać. Rankiem możecie więc wyruszyć w trasę, podziwiając malownicze krajobrazy i pokryte śniegiem szczyty. Kiedy już dotrzecie do schroniska, spędzicie noc sylwestrową właśnie w nim! Wiele schronisk w Polsce organizuje imprezy sylwestrowe z poczęstunkiem i oprawą muzyczną. Co ważne, w porównaniu z innymi miejscami, oferują one zazwyczaj stosunkowo niskie ceny za pobyt. Regionalny wystrój, góralska muzyka, zaspy śniegu i trzaskający w kominku ogień… taki Sylwester może być naprawdę niezapomniany. Zabierzcie więc ze sobą rodzinę lub ekipę przyjaciół i przywitajcie z nimi Nowy Rok. W drewnianej, klimatycznej chacie pod ukochanym szczytem będzie to jeszcze piękniejsze przeżycie!

mężczyzna wędrujący po górach

Relaks na koniec roku – Sylwester z jogą

Jeżeli w wolnym czasie uwielbiacie wykonywać relaksujące jogowe asany, możecie spędzić ostatnią noc w roku na macie wraz z innymi pasjonatami jogi! Wyjazdy „Sylwester z jogą” organizowane są w kilku miejscach w Polsce. Najczęściej są to kilkudniowe turnusy, pełne rozciągania, wzmacniania ciała i regeneracji po minionych dwunastu miesiącach. Oprócz zajęć z jogi, często obejmują one również masaże, lekcje tańca czy warsztaty z medytacji. Jogowe wyjazdy sylwestrowe najczęściej organizowane są w malowniczych okolicach, które sprzyjają relaksowi. Ostatni dzień roku spędzony w tak odprężający sposób pozwoli wejść w kolejne 365 dni z całkowicie nową, pozytywną energią! Szczególnie dobrym rozwiązaniem są oferty, które łączą w sobie warsztaty jogi i sylwestrowe przyjęcie.

Sylwester na sali kinowej

Kolejnym nietypowym pomysłem na spędzenie 31 grudnia jest udział w sylwestrowym maratonie filmowym. To bardzo dobra propozycja dla wszystkich miłośników kinematografii oraz osób, które nie preferują szalonych imprez. Wiele polskich kin emituje tej nocy przedpremierowe pokazy i filmy, których wielu ludzi nigdy wcześniej nie widziało. Dużą zaletą takiego Sylwestra jest jego niewielka cena. Jeśli zabawa taneczna w odświętnych strojach nie jest dla Was, możecie zabrać ze sobą paczkę przyjaciół i przywitać kolejny rok na spokojnie, oglądając filmy i popijając szampana. Najczęściej istnieje możliwość wyboru repertuaru. Możliwe jest wykupienie udziału zarówno w maratonie komedii i filmów science-fiction, jak również horrorów czy kina akcji. Każdy więc może wybrać ten seans, który najbardziej odpowiada jego kinowym upodobaniom. Nikt nie powiedział, że sylwestrowa noc musi być spędzona na parkiecie!

para oglądająca film w kinie

Szalona impreza w jadącym pociągu

Fani podróży i ciągłego bycia w trasie mogą spędzić Sylwestra w pociągu. Nie chodzi jednak o najzwyklejszą jazdę przed siebie, ale o szaloną imprezę w pociągowych przedziałach. To np. pociągi jadące z Krakowa do Zakopanego, specjalnie przygotowane na tę okazję. Na miejscu siedzeń dla pasażerów pojawiają się tej nocy stoły z przekąskami, a drgająca podłoga jeszcze bardziej urozmaica taneczną zabawę. Całą imprezę prowadzi zazwyczaj DJ, rozgrzewając „parkiet” do czerwoności. Po dotarciu na ostatnią stację, uczestnicy mogą usiąść przy ognisku, zjeść sylwestrową kolację i wznieść noworoczny toast. Bez obaw, pociąg pomaga również powrócić do miasta, z którego wyjechał! Jeśli więc chcecie nieco odmienić sobie obchody końca roku, sprawdźcie, czy w Waszym mieście nie organizują tego rodzaju zabawy. Bez wątpienia będzie to najciekawsza podróż pociągiem w całym Waszym życiu. A jeżeli na stacji docelowej zapragniecie jeszcze więcej atrakcji, możecie udać się na sylwestrową imprezę w Zakopanem.

Prypeć 1985, czyli sylwester w… Czarnobylu

Czas na prawdopodobnie najbardziej nietypową sylwestrową ofertę, o jakiej ktokolwiek mógł usłyszeć. Mowa o Sylwestrze w mieście Czarnobyl, organizowanym od kilku lat przez grupę Polaków. Co ciekawe, to jedyne osoby na świecie, które zachęcają do witania Nowego Roku w tak oryginalnej scenografii. Akcja pod nazwą „Prypeć 1985” rozpoczyna się od wyjazdu z Warszawy już 29 grudnia. Po dotarciu do Kijowa, cała ekipa spędza w nim kolejny dzień, a w Sylwestra udaje się już do punktu docelowego, jakim jest Czarnobyl. Oprócz imprezy w jednej z czarnobylskich restauracji, Prypeć 1985 obejmuje również zwiedzanie zimowej, wyludnionej Prypeci. To okazja – być może jedyna w życiu – do zobaczenia opuszczonych wieżowców, wioski Kopaczi czy wesołego miasteczka. Podczas imprezy uczestnicy mogą z kolei posmakować menu z tamtych lat i bawić się przy radzieckiej muzyce. Jedno jest pewne – to Sylwester, którego nie da się zapomnieć!

Jeśli nie przepadacie za typowymi imprezami tanecznymi lub chcecie nieco odmienić sobie świętowanie, wiecie już, jak spędzić Sylwestra. Noworoczną zabawę można też śmiało połączyć z pomaganiem, organizując charytatywne akcje i zbiórki internetowe. Dla chcącego nic trudnego! Mamy nadzieję, że wszyscy nasi sympatycy spędzą ostatnią noc 2021 w wymarzony sposób. Szczęśliwego Nowego Roku!