Jak znaleźć odpowiednią fundację i jaką pomoc możesz tam otrzymać?

Jak znaleźć odpowiednią fundację i jaką pomoc możesz tam otrzymać?

Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej bardzo często nie wiedzą, gdzie szukać pomocy – niezależnie od tego, czy chodzi o pomoc finansową, czy innego rodzaju. Najlepiej zwrócić się wprost do fundacji, która będzie w stanie pomóc w kryzysowym momencie i okazać wsparcie także w późniejszym czasie. Gdzie szukać tej odpowiedniej i jaką pomoc można od niej otrzymać?

Portal organizacji pozarządowych – Ngo.pl

Zanim zdecydujesz się na kontakt z fundacją, warto upewnić się, że jest ona w pełni wiarygodna – tego rodzaju organizacji zawsze należy szukać wyłącznie w pewnych źródłach. Miejscem, które pozwoli Ci odnaleźć odpowiednią i sprawdzoną fundację, jest portal organizacji pozarządowych Ngo.pl. Jest to najpełniejsza, dokładna baza polskich organizacji non-profit, które mogą pomóc Ci z Twoim problemem. Stronę tę tworzą same organizacje NGO (ngo – non-government organization), dlatego możesz czuć się bezpiecznie Wystarczy, że w katalogu na portalu wpiszesz nazwę swojej miejscowości, a wyświetlone zostaną zlokalizowane w niej fundacje i stowarzyszenia. Kontaktując się z wybraną tam organizacją, możesz mieć pewność, że masz do czynienia z uczciwymi ludźmi o wielkich sercach i zostanie Ci udzielona pomoc, na której Ci zależy.

zebranie w organizacji

Opinie Podopiecznych i Darczyńców

W Polsce funkcjonują setki tysięcy fundacji, które swoimi działaniami wspierają osoby chore i potrzebujące. Poszukując tej, która miałaby pomóc Ci w trudnej sytuacji życiowej, warto brać pod uwagę opinie jej obecnych lub byłych Podopiecznych oraz osób, które wspierają ją finansowo jako Darczyńcy. Nikt nie wypowie się na jej temat wiarygodniej, niż oni – w końcu mieli z nią najbliższy kontakt. Sprawdź komentarze, porozmawiaj z kimś, kto otrzymał od fundacji wsparcie. Dzięki temu będziesz miał pewność, że w wybranym miejscu naprawdę zostanie Ci udzielona pomoc i zyskasz nadzieję na prawdziwą poprawę swojej codzienności. Nie bój się zadawać pytań – to całkowicie zrozumiałe, że chcesz dowiedzieć się o danej organizacji jak najwięcej!

Wsparcie w finansowaniu leczenia i rehabilitacji

Leczenie wielu chorób jest bardzo kosztowne, nierzadko wymaga  również wykonania operacji, ratującej życie w zupełnie innym kraju. Najczęściej są to kwoty rzędu dziesiątek lub setek tysięcy, niejednokrotnie co miesiąc. Niewiele jest osób, które stać na pokrycie tak wysokich kosztów. Jeśli zwrócisz się do wybranej fundacji z prośbą o wsparcie w Twoim leczeniu, pomoże Ci ona m.in. w:

  • sfinansowaniu regularnej rehabilitacji,
  • zakupie niezbędnych lekarstw bądź urządzeń poprawiających jakość codziennego życia.
  • utworzeniu zbiórki pieniędzy, na którą każdy internauta będzie mógł wpłacić ich określoną ilość – od symbolicznej złotówki po znacznie większe kwoty. Jeżeli konieczne jest zgromadzenie dużej sumy w krótkim czasie – np. w przypadku bardzo pilnej operacji za granicą – organizacje zawsze aktywnie rozpowszechniają tego typu informacje, aby dotarły one do jak największej społeczności.
  • zbieraniu 1% podatku na indywidualnym subkoncie.

Warto pamiętać, że fundacje pomagają zarówno chorym, jak również ich najbliższym.

rehabilitant, ćwiczący z pacjentem

Pomoc w opłacaniu comiesięcznych rachunków

Fundacja wraz ze wsparciem Darczyńców może pomóc Ci również w pokryciu bieżących kosztów życia codziennego oraz opłacaniu rachunków – za mieszkanie, prąd, wodę itp. Korzystając z programu wsparcia rodzin wielodzietnych, możesz z kolei otrzymać pomoc w momencie, kiedy konieczny jest zakup wyprawki szkolnej dla kilkorga dzieci. Będąc Podopiecznym fundacji, otrzymasz także dary od Wspierających, nie tylko finansowe, ale również rzeczowe – np. żywność, środki higieny osobistej, książki, zabawki czy też urządzenia elektroniczne dla dzieci, niezbędne do nauki. Fundacja wspiera uboższe rodziny również wtedy, kiedy ich dom wymaga remontu – zwłaszcza ze względów bezpieczeństwa.

Ciepły posiłek

Wsparcie od fundacji to również ciepły posiłek w mroźny dzień, kiedy brakuje funduszy na jego zakup. Organizacje NGO bardzo często organizują akcje, podczas których osoby potrzebujące mogą zjeść gorącą zupę, wypić herbatę i usiąść w towarzystwie innych ludzi. Znany w Polsce program społeczny „Podziel się posiłkiem” również trwa od wielu lat – dzięki niemu fundowane są gorące posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Inicjatywa ma na celu zwiększanie świadomość na temat problemu niedożywienia polskich dzieci oraz walkę z tym przykrym zjawiskiem.

wydawanie ciepłych posiłków

Dach nad głową

Wiele polskich fundacji może zagwarantować Ci również dach nad głową w kryzysowej sytuacji. Bardzo często prowadzą one domy dla potrzebujących – samotnych matek, osób w kryzysie bezdomności, osieroconych dzieci... Oprócz miejsca, w którym można się ogrzać, wyspać w ciepłym łóżku i zjeść pożywny posiłek, oferują one również wsparcie psychologiczne, medyczne oraz prawne – nierzadko jest ono w najtrudniejszych chwilach bardzo potrzebne. Fundacja może pomóc Ci również podczas poszukiwań pracy lub mieszkania. Jedno jest pewne – jeśli zwrócisz się do działaczy fundacji z prośbą o okazanie serca, nigdy nie zostawią Cię oni bez odpowiedzi.

Wiesz już, gdzie szukać pomocy, jeśli znajdujesz się w kryzysowej sytuacji. Odnajdź więc odpowiednią fundację, pomyśl o swoich potrzebach i nie bój się skontaktować z tymi, którzy mogą pomóc Ci odzyskać radość z każdego dnia. Organizacje NGO istnieją właśnie po to, aby potrzebujący otrzymali wsparcie i mogli poprawić komfort swojego codziennego życia. Pamiętaj: każdy bez wyjątku zasługuje na szczęście, a w trudnych życiowych momentach – na pomocną dłoń.