Co zrobić, gdy na wakacjach zaskoczą Cię dodatkowe koszty?

Co zrobić, gdy na wakacjach zaskoczą Cię dodatkowe koszty?

Wakacyjne wyjazdy kojarzą się przede wszystkim z relaksem, mnóstwem atrakcji i dobrym jedzeniem. Niestety, podczas urlopu mogą zaskoczyć Cię również zupełnie niespodziewane sytuacje, a wraz z nimi – dodatkowe koszty. Zatrucie pokarmowe, przebita opona w samochodzie, zniszczony sprzęt… Co zrobić w przypadku takich niemiłych niespodzianek, kiedy konieczne jest wydanie nadprogramowej gotówki?

Skorzystaj z pieniędzy „na czarną godzinę”

Udając się w podróż, oprócz kwoty przeznaczonej na codzienne wydatki zabierz ze sobą pewną sumę pieniędzy na tzw. „czarną godzinę”. Oczywiście, każdy z nas wolałby na wakacjach uniknąć niemiłych niespodzianek, generujących dodatkowe koszty, jednak takie sytuacje się zdarzają i często nie są zależne od nas. Mając przy sobie dodatkowe środki, nie martwisz się o to, co zrobisz, kiedy zaskoczą Cię niespodziewane wydatki. Dzięki temu oszczędzasz sobie niepotrzebnego stresu i możesz w pełni cieszyć się urlopem. Jeżeli zaskoczyły Cię dodatkowe koszty, ze świadomością posiadania nadprogramowych funduszy, nie stracisz głowy i poradzisz sobie w danej sytuacji bez trudu. Najważniejsze, to odpowiednio zabezpieczyć się przed wakacjami– wówczas żadne nagłe sytuacje nie są straszne!

Uruchom zbiórkę pieniędzy w Internecie

Jeżeli podczas wyjazdu zaskoczą Cię dodatkowe koszty, których nie jesteś w stanie pokryć z „własnej kieszeni”, rozwiązaniem może okazać się uruchomienie zbiórki pieniędzy w Internecie. Dostęp do sieci mamy w dzisiejszych czasach niemal w każdym miejscu – jeżeli tylko jest w nim odpowiedni zasięg. Zorganizowanie akcji na portalu zbiórkowym to zaledwie chwila, a zbiórka może w dużym stopniu pomóc Ci zażegnać wakacyjny kryzys. Jeśli nie wykupiłeś przed urlopem ubezpieczenia turystycznego, a przydarzył Ci się nieszczęśliwy wypadek, który wymaga wydania dużej ilości środków finansowych, nie wahaj się i poproś o pomoc. Nikt z nas nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji na wymarzonych wakacjach – z pewnością wielu odbiorców zdecyduje się okazać pomoc i wpłacić darowiznę. Dokładnie opisz sytuację, dołącz do opisu zdjęcie związane ze zbiórką, zachęć do pomocy i z góry podziękuj za okazane serce. Widząc podobną akcję, sam na pewno także postanowiłbyś okazać wsparcie drugiej osobie. Nie bój się więc poprosić o pomoc – to niejednokrotnie jedyna opcja na ratunek w nagłej sytuacji.

Szukaj oszczędności

Przed wakacyjnym wyjazdem mogłeś nie zastanawiać się, ile kosztuje wymiana opon w zagranicznym kurorcie lub zakup leków w miejscowej aptece. Życie jednak bywa nieprzewidywalne i zdarza się, że nawet podczas urlopu spotykają nas nagłe sytuacje i wydatki. Jeżeli podczas wczasów zaskoczyły Cię dodatkowe koszty, musisz zacząć szukać oszczędności i odpowiednio zarządzać pieniędzmi, które posiadasz. To moment, w którym konieczna staje się rezygnacja z nadmiaru pamiątek z podróży czy ograniczenie wyjść do miejscowych lokali. Jeśli na kolejne dni wyjazdu miałeś zaplanowanych kilka wycieczek, odwiedź miejsca, na których zależało Ci najbardziej, a zrezygnuj z tego „wypadu”, który nie był dla Ciebie priorytetowy. Dzięki temu zyskasz więcej funduszy na pokrycie nagłych kosztów. Udając się na obiad do restauracji, porównuj menu i wybieraj takie, które pozwolą Ci spróbować dobrego jedzenia i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze na pokrycie dodatkowych kosztów.

Skorzystaj z ubezpieczenia turystycznego

Przed każdym wakacyjnym wyjazdem – zwłaszcza zagranicznym – warto jest wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Bezpieczeństwo podczas wczasów to wyjątkowo istotny aspekt, dlatego nie powinniśmy nigdy rezygnować z polisy. Często wydaje się nam, że to rzecz zbędna… dopóki podczas urlopu nie przydarzy się coś złego. Posiadając wykupione ubezpieczenie, będziemy podczas wyjazdu dużo spokojniejsi – a przecież właśnie o ten spokój i odpoczynek chodzi. Złamana kończyna, zatrucie pokarmowe czy atak wyrostka w trakcie wyjazdu może pozbawić Cię ogromnej ilości środków finansowych, jeżeli nie posiadasz wykupionego ubezpieczenia. Dobra polisa powinna pokrywać nie tylko pomoc lekarską czy pobyt w szpitalu, ale również transport czy przyjazd pogotowia na miejsce zdarzenia. Z takim zabezpieczeniem, będziesz czuł się spokojnie przez cały urlop, a w razie nieszczęśliwego wypadku, nie stracisz wszystkich swoich oszczędności – bo koszty leczenia za granicą bez ubezpieczenia są potężne. Ubezpieczyć możesz również swój bagaż – od zagubienia oraz kradzieży. W przypadku niemiłej niespodzianki, otrzymasz środki na zakup niezbędnych akcesoriów. Dodatkową polisą na wakacje warto ubezpieczyć również swój samochód. Ze świadomością, że w razie awarii na autostradzie, otrzymasz odpowiednią pomoc, Twoja podróż będzie bezstresowa.

pielęgniarka robi mężczyźnie zastrzyk

Odpowiednie podejście, zarządzanie pieniędzmi i trzeźwe myślenie, na pewno uchronią Cię przed nerwami w przypadku niemiłej niespodzianki na wakacjach. Żadne zatrucie pokarmowe czy awaria samochodu, nie zdołają zepsuć Ci planowanego od dawna urlopu. Dodatkowe koszty nigdy nie są czymś przyjemnym, jednak zupełnie inaczej podchodzi się do nich ze świadomością, że jesteśmy w stanie je pokryć. A jeżeli podczas wyjazdu zaskoczy Cię niespodziewany wydatek, na który nie możesz sobie pozwolić, nie bój się poprosić o wsparcie przy użyciu zbiórki internetowej. To rozwiązanie stworzone między innymi z myślą o takich nagłych wypadkach!