Jak weryfikacja wpływa na zaufanie Wspierających

Jak weryfikacja wpływa na zaufanie Wspierających

Jeżeli decydujesz się na utworzenie zbiórki na wybrany przez siebie cel, powinieneś kierować się kilkoma zasadami. Mają one za zadanie zwiększyć jej skuteczność. Zacznij od utworzenia angażującego i szczerego opisu. Następnie dodaj chwytliwy tytuł i przykuwające uwagę zdjęcie. Powinieneś skupić się też na promocji swojej inicjatywy w social mediach, dzięki czemu dotrzesz do większej liczby odbiorców. Bez tego nikt nie dowie się o Twojej zbiórce. Samo dotarcie do odbiorcy to jednak zaledwie połowa sukcesu. Jednym z najważniejszych aspektów, mającym wpływ na powodzenie utworzonej przez Ciebie zbiórki jest zdobycie zaufania Darczyńców. To dzięki niemu ludzie pośród setek próśb o wsparcie finansowe, decydują się na dokonanie wpłaty właśnie na Twoją rzecz.

Zbierasz środki na wybrany przez siebie cel? Weź sobie do serca poniższe uwagi, zwiększające zaufanie Wspierających i ciesz się z realnych wpłat!

Weryfikacja konta - zwiększ zaufanie odbiorcy

Obecnie w Internecie istnieje sporo platform wspierających finansowanie społecznościowe. Decydując się na utworzenie zbiórki na jednej z nich, sprawdź, jakie stosuje ona zasady bezpieczeństwa. Weryfikacja konta organizatora zbiórki to obowiązkowa praktyka. Zakłada ona sprawdzenie go pod kątem:

· danych osobowych

· danych kontaktowych

· numeru konta bankowego

Jako organizator możesz zostać poproszony o dokonanie przelewu kontrolnego drobnej kwoty, która podlega zwrotowi. Gdy platforma uzyska wystarczającą pewność, że podane przez Ciebie informacje są prawdziwe, będziesz mógł w pełni korzystać z jej zasobów i zbierać pieniądze na wskazany cel. Darczyńcy zdecydowanie częściej wspierają inicjatywy sprawdzone i poddane weryfikacji. Jeśli więc zależy Ci na zaufaniu odbiorców i tym samym większej skuteczności zbiórki, załóż ją w pewnym miejscu.

Ile trwa weryfikacja konta?

Wiele osób przed założeniem konta na platformie finansowania społecznościowego i utworzeniem tam zbiórki zastanawia się, ile trwa weryfikacja konta. Jest to szczegółowy proces zapewniający użytkownikom pełnie bezpieczeństwo. Jego długość nie powinna jednak zająć wiele czasu.  Z Twojej strony wiąże się to tylko z wypełnieniem odpowiednich formularzy i potwierdzeniem adresu mailowego oraz numeru telefonu. Zanim jednak weryfikacja konta dobiegnie końca, pracownicy platformy mogą się z Tobą kontaktować, by potwierdzić Twoją tożsamość.

Weryfikacja konta organizatora zbiórki ma na celu przeciwdziałać praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu poprzez tworzenie fikcyjnych kont. Ponadto wszystkie zbiórki monitorowane są pod kątem zgodności z regulaminem platformy i polskim prawem.

Darczyńcy, dbając o bezpieczeństwo wpłacanych przez siebie pieniędzy, często weryfikują, kto jest operatorem płatności. Zanim więc wybierzesz miejsce, gdzie utworzysz zbiórkę, sprawdź, czy współpracuje ono z zaufanym operatorem. Zyskasz dzięki temu dodatkowe zaufanie odbiorców.

Aktualizuj zbiórkę – informuj o postępach

Twoja praca nad zbiórką nie kończy się w momencie jej publikacji i udostępnienia w mediach społecznościowych. Nadal masz wpływ na zdobywanie zaufania swoich potencjalnych Darczyńców. Wykorzystaj to!

Jeżeli zbierasz środki na rehabilitację po wypadku, na bieżąco publikuj informacje o postępach w leczeniu. Wstawiaj zdjęcia z zajęć fizjoterapeutycznych, ćwiczeń w basenie lub pobytu w ośrodku leczniczym. Swój opis zbiórki możesz wzbogacić nagraniami wideo, np. z wypowiedzią lekarza prowadzącego, komentującego poprawę Twojego zdrowia. Ważne, abyś na bieżąco dawał odbiorcom znać co u Ciebie. Przede wszystkim zwiększasz w ten sposób wiarygodność swojej inicjatywy. Materiały multimedialne, które udostępniasz to niejako dowody w sprawie. Opis zbiórki to jedno, natomiast informacje wizualne zawsze mają większą moc dokumentalną i wzbudzają większe zaufanie. Informacje w formie pisanej umieszczaj, jako komentarze do zdjęć. Gdy odbiorcy widzą, że ich wpłaty doprowadziły do poprawy Twojego zdrowia lub faktycznie wpłynęły na zakup potrzebnego sprzętu ortopedycznego, być może ponowią wpłatę, ponownie udostępnią informację o zbiórce lub zmotywują inną osobę do pomocy. Badania pokazują, że nowi Darczyńcy, widząc postępy w przebiegu inicjatywy, chętniej przekazują wpłaty.

Pamiętaj też, że w trakcie trwania zbiórki, w każdej chwili możesz zaktualizować kwotę niezbędną do osiągnięcia celu. Bywa, że pewne koszty pojawiają się na bieżąco i ciężko je przewidzieć wcześniej, dlatego tak ważne są informacje uzupełniające, które dodasz w opisie. Dzięki temu zwiększasz swoją transparentność i zyskujesz na wiarygodności w oczach Darczyńców.

Szczerość zawsze jest w cenie! Niezależnie od sytuacji dzięki niej łatwiej zyskać zaufanie innych. Platformy crowdfundingowe pomagają zorganizować wiele zbiórek pieniędzy każdego dnia, dlatego muszą wspomagać się narzędziem zabezpieczającym, jakim jest weryfikacja kont organizatorów. Dzięki temu z czystym sumieniem mogą ręczyć za publikowane inicjatywy, a Wpłacający bez obaw mogą je wspierać. Korzystając z takiej platformy, jako organizator możesz być niemal pewny, że nikt nie zarzuci Ci oszustwa. Aktualizując informacje o postępach zbiórki, dodatkowo zwiększasz to zaufanie i zyskujesz szansę na jeszcze więcej wpłat. Jeśli więc jeszcze nie skorzystałeś z tych możliwości, wykorzystaj je podczas tworzenia nowej inicjatywy. Załóż zbiórkę już dziś!