Dlaczego weryfikacja sprawia trudności i jak ją pozytywnie przejść?

Dlaczego weryfikacja sprawia trudności i jak ją pozytywnie przejść?

Portale crowdfundinowe pomagają ludziom uzyskać wsparcie finansowe w ważnych dla nich sprawach. Często wiążę się to z przepływem dużych ilości pieniędzy. Niezbędne jest, aby w całym tym procesie zadbać o bezpieczeństwo organizatorów zbiórek i osób wpłacających środki. Platformy finansowania społecznościowego dokonują wnikliwych weryfikacji kont organizatorów zbiórek po to, aby nie dochodziło do nadużyć i oszustw. Dbają też, aby wszelkie otrzymane dane osobowe były chronione. Chcąc założyć konto na tego typu portalu, nie obawiaj się zatem o ich bezpieczeństwo. Weryfikacja konta ma za zadanie chronić również osoby zbierające środki, tak, by nikt nie był w stanie zarzucić im niewiarygodności. Poświęć więc chwilę na wypełnienie formularza, zorganizuj zbiórkę i ciesz się z wpłat, których dokonają Darczyńcy.

Weryfikacja konta krok po kroku

Na początku platforma poprosi Cię o podanie najważniejszych informacji, takich jak:

· Dane osobowe

· Nr telefonu

· Nr konta bankowego

Na podany przez Ciebie adres mailowy oraz nr telefonu zostanie wysłane wiadomości z linkiem i kodem cyfr, aktywujące konto. Dzięki temu platforma sprawdza autentyczność przypisanego numeru i adresu e-mail.

Weryfikacja pierwszego stopnia zwykle polega na wykonaniu przelewu na symboliczną kwotę. Następnie kwota ta zostanie zwrócona na nr konta nadawcy. Dzięki temu platforma ma pewność, że jest to wiarygodne konto. Dane, które podałeś przy rejestracji, powinny zgadzać się z tymi należącymi do właściciela konta bankowego. Jeśli tak nie jest, weryfikacja zostanie odrzucona.

Jeżeli Twoje zbiórki łącznie zostaną zasilone określoną przez platformę kwotą, wówczas zostaniesz poddany weryfikacji drugiego stopnia. Najczęściej wiążę się to z przesłaniem skanu/zdjęcia dokumentu tożsamości. Wcześniej nie musisz tego robić, jednak na pewno wpłynie to pozytywie na zdobycie zaufania Wpłacających.

Weryfikacja konta na późniejszych etapach

Pomimo że podczas rejestracji pozytywnie przeszedłeś weryfikację, ponownie możesz zostać jej poddany. Najczęściej sytuacja ta ma miejsce w przypadku podejrzenia oszustwa. Zostaniesz wtedy poproszony o podesłanie dodatkowych dokumentów, np. potwierdzających autentyczność zdarzenia, czy choroby, na którą zbierasz środki.

Dodatkowa weryfikacja konta i celu zbiórki bardzo często jest też stosowana, jeżeli wpłaty na Twoje zbiórki przekroczą dany próg finansowy. Platformy crowdfundingowe najczęściej blokują wówczas możliwość wypłaty środków do czasu dostarczenia przez Ciebie niezbędnych dokumentów. Jest to metoda mająca poprawić bezpieczeństwo przepływu kapitału.

Niektóre platformy finansowania społecznościowego na późniejszym etapie chcą ponownie zweryfikować Twoją tożsamość. Możesz spodziewać się  kontaktu telefonicznego, podczas którego będziesz zobowiązany podać dodatkowe dane.

Weryfikacja konta a bezpieczeństwo danych

Wiele osób obawia się podawać informacje o sobie. Gro z nas dba o swoją prywatność i rozpowszechnianie swoich danych w internecie. Niestety coraz częściej otrzymujemy doniesienia o kradzieży danych, ich wyciekach lub wykorzystywaniu w celach przestępczych. Żyjemy w świecie, gdzie nierzadko sami nieświadomie wystawiamy się na tacy oszustom. Bardzo dużą rolę pełnią tu social media. Zanim zarejestrujesz się na platformie crowdfundingowej zrób więc odpowiedni research. Sprawdź jej wiarygodność i poziom zaufania wśród użytkowników.

Popularne portale zbiórkowe, dbając o bezpieczeństwo wszystkich jego użytkowników, stosują weryfikacje, które mogą sprawiać wrażenie skomplikowanych. W praktyce jednak są to zwykle proste procedury. Portale te na bieżąco wprowadzają nowe narzędzia, aby ułatwić wszystkim korzystanie  pełni z zasobów strony.

Celem portali crowdfundingowych jest udostępnianie użytkownikom przestrzeni do realizacji swoich marzeń i pomysłów poprzez tworzenie zbiórek. Platformy te pragną być dla nich wsparciem merytorycznym i technicznym. Weryfikacja konta jest jednym z narzędzi dbających o wspólne bezpieczeństwo. Obawy, często towarzyszą nowym użytkownikom. Procedury niektórym wydają się skomplikowane. W praktyce narzędzie to jest niezbędne nawet w przypadku trudności, które może sprawiać. Jeżeli masz dobre intencje i chcesz założyć zbiórkę na wymarzony cel lub pomóc komuś w potrzebie weryfikacja konta jest Twoim sprzymierzeńcem. Nie zwlekaj i skorzystaj z korzyści, jakie przyniesie zorganizowanie zbiórki!