Halloweenowe pomysły na zbiórki pieniędzy

Halloweenowe pomysły na zbiórki pieniędzy

Koniec października tuż tuż, a jego ostatni dzień to okazja do pokazania swojego… najstraszniejszego oblicza! Mowa oczywiście o Halloween i najbardziej przerażającym przebraniu. Jak się okazuje, nawet tego typu „święto” można doskonale połączyć z działaniami na rzecz potrzebujących. Jak zorganizować halloweenową zbiórkę funduszy? Oto kilka strrrasznie ciekawych pomysłów!

Charytatywna impreza kostiumowa

Wspaniałym pomysłem na połączenie halloweenowej zabawy ze zbiórką pieniędzy jest impreza z przebraniami. Rozejrzyj się wokół – być może ktoś w Twoim otoczeniu potrzebuje pomocy finansowej, na przykład na leczenie lub niezbędny remont domu? Zorganizuj charytatywną imprezę halloweenową i zaproś na nią swoich najbliższych, informując ich zarówno o jej głównym celu, jak również o konieczności przebrania się w kostium. Im straszniejszy, tym lepszy! Możesz przygotować na tę okazję tematyczne przekąski, np. bezowe duszki, galaretkowe oczy lub pająki z ciastek oreo i słonych paluszków. Jeśli masz możliwość, wydrąż również kilka dyni, zapal zapachowe świece i udekoruj pomieszczenie strasznymi dodatkami. W centralnym miejscu pokoju, w którym będziecie się bawić, postaw puszkę na dobrowolne datki – ją również możesz ozdobić halloweenowymi dekoracjami. W ten sposób spędzicie STRASZNIE wesoły czas w gronie przyjaciół, a jednocześnie pomożecie komuś, kto potrzebuje finansowego wsparcia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na kostiumową imprezę zaprosić również osobę, na rzecz której organizowana jest zbiórka!

Tematyczne akcesoria na sprzedaż

Zbiórkę na rzecz osób potrzebujących, zwierząt ze schroniska czy remontu ważnego budynku z Twojej okolicy, możesz zorganizować również poprzez sprzedaż halloweenowych akcesoriów. Coraz większa ilość ludzi – zwłaszcza młodych – organizuje w swoich mieszkaniach imprezy z okazji 31 października. Oryginalne, ręcznie wykonane dekoracje za symboliczną cenę mogą się więc okazać strzałem w dziesiątkę! Skrzyknij grupę znajomych, abyście wspólnie mogli zrobić ich jak najwięcej, a następnie urządźcie wielką aukcję charytatywną. Wykonane przez siebie upiorne ozdoby możecie sprzedawać zarówno stacjonarnie, jak również online, np. za pośrednictwem strony lub wydarzenia na Facebooku. Możecie także przekazać część dekoracji do lokalnych kawiarni czy bibliotek i poprosić personel o zachęcanie klientów do kupna, wraz ze wzmianką o charytatywnej zbiórce pieniędzy. Zanim rozpoczniecie sprzedaż artykułów, warto dać znać o inicjatywie w mediach społecznościowych i poprosić o udostępnianie informacji jak najdalej. Z pewnością niejedna osoba skusi się na duszka, nietoperza czy dynię z rękodzieła – wykonane samodzielnie mają największą wartość i są całkowicie unikalne!

Konkurs na przebranie

Jak kogoś przestraszyć w Halloween? Wkładając straszną maskę i przebierając się za popularną postać z horroru! Podobnie jak impreza przebierańców, sprawdzić może się więc konkurs na najlepszy halloweenowy kostium. Myślisz pewnie: „W jaki sposób ma on być powiązany ze zbiórką pieniędzy?” Otóż za każde zgłoszenie do konkursu może być pobierana opłata wpisowa – symboliczna, jednak jeśli kilkanaście lub kilkadziesiąt osób zechce wziąć udział w zabawie, uda się zebrać pewną sumę! Ta może następnie zostać przekazana na rzecz domu dziecka, schroniska dla zwierząt czy konkretnej osoby lub rodziny, znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Konkurs na przebranie możesz zorganizować zarówno stacjonarnie, jak i online – na spotkaniu live czy zbierając zdjęcia kostiumów. Wszystko zależy od możliwości, dostępności miejsca i tego, skąd będą ludzie, którzy się na niego zgłoszą. Przed ogłoszeniem halloweenowego konkursu oraz jego zasad, spotkaj się z właścicielami danych ośrodków lub z osobami potrzebującymi i przedstaw im swój pomysł. Wówczas będą oni mogli potwierdzić Twoją autentyczność, jeżeli ktoś zapyta, czy może porozmawiać z organizacją, do której zostaną przekazane zebrane fundusze. Konkurs na najstraszniejsze, najzabawniejsze bądź najbardziej oryginalne przebranie przyniesie mnóstwo pozytywnych emocji, a przy tym – wsparcie dla tych, którzy najbardziej go potrzebują! Oprócz niego możesz zorganizować konkurs na dynię wydrążoną w najciekawszy sposób – on również powinien zgromadzić wielu chętnych.

halloween-owi przebierańcy

Kilka procent z wejściówek do domu strachu

Jeżeli w Twojej okolicy znajduje się dom strachu, możesz zaproponować jego właścicielom, aby w dniu 31 października kilka procent ze sprzedaży wejściówek było przekazywanych na rzecz potrzebujących osób, ośrodków dla chorych bądź schronisk z Waszej miejscowości. To duża szansa na zebranie sporej sumy – w końcu w Halloween miejsce pełne straszydeł na pewno odwiedzi sporo gości! To niezwykle prosty sposób na zgromadzenie funduszy, który wymaga jedynie naszych chęci, a może przynieść komuś naprawdę wiele dobra. Przed Halloween poinformuj o akcji „kilka procent dla potrzebujących” nie tylko w pobliżu samego domu strachu, ale również w innych miejscach, które są widoczne na co dzień przez mieszkańców. W mediach społecznościowych danego domu również warto umieścić przykuwającą uwagę grafikę z tekstem zachęcającym do odwiedzin. Niech jak najwięcej osób dowie się o inicjatywie i połączy w jedno zabawę, halloweenowy dreszczyk oraz pomaganie!

Złotówka albo psikus

Tradycyjną, związaną z Halloween zabawę „cukierek albo psikus” również można lekko zmodyfikować… Co gdyby tak zastąpić cukierka symboliczną złotówką, zbieraną na cele dobroczynne? Choć w naszym kraju chodzenie po domach w celu zebrania jak największej ilości słodkości nie jest tak popularne, jak w Ameryce, w niektórych polskich dzielnicach można halloweenowego wieczoru zobaczyć dzieci biegające od drzwi do drzwi z torebkami. Możesz nieco się nimi zainspirować i… zapukać do sąsiadów. To oczywiste, że nie zrobisz nikomu psikusa za brak datku, jednak warto opowiedzieć osobom mieszkającym w pobliżu o zbiórce na rzecz potrzebujących i zachęcić do okazania wsparcia. Zaznacz, że nie chodzi o duże kwoty, lecz o symboliczną pomoc. Jeśli choć część sąsiadów, z którymi porozmawiasz, zdecyduje się wrzucić do Twojej puszki choćby złotówkę, szansa na czyjąś lepszą przyszłość już będzie większa! Jeżeli boisz się, że nie będziesz dla innych wiarygodny, przed Halloween skontaktuj się z miejscowym wolontariatem i poproś o coś, co będzie pewnym potwierdzeniem Twoich szczerych intencji – na przykład koszulkę, identyfikator, tabliczkę itp. Zmieniając popularną zabawę w akcję na rzecz potrzebujących, zmienisz także czyjąś codzienność!

ludzie przebrani na Halloween

Wyścig straszydeł

Co można robić w Halloween, aby dobrze się bawić i jednocześnie pomóc komuś znajdującemu się w potrzebie? Zorganizować wyścig strachów, czyli maraton biegowy w przebraniach! Tego typu zawody dla biegaczy zazwyczaj wymagają opłacenia tzw. wpisowego. Skontaktuj się z kimś, kto dotychczas organizował biegi w Twojej okolicy i zaproponuj mu wspólne działanie. Niech połowa opłaty wpisowej będzie przeznaczona na rzecz miejscowego ośrodka np. dla samotnych matek, osób w kryzysie bezdomności czy domu dziecka. Możliwość dołożenia cegiełki do poprawy czyjejś sytuacji na pewno spotka się z pozytywnym odbiorem organizatora – a zabawa w postaci biegu duchów, czarownic, wielkich dyni czy strasznych kościotrupów na pewno spodoba się dużemu gronu mieszkańców – zwłaszcza, jeśli będą oni wiedzieli, że biegnąc mogą komuś pomóc! Daj znać o wydarzeniu rozwieszając plakaty na tablicach informacyjnych czy słupach, roznieś ulotki do kawiarni czy poinformuj o akcji lokalne radio. Kto wie – być może taki charytatywny bieg w halloweenowych strojach stanie się w Twojej miejscowości coroczną tradycją?

Jeśli zastanawiałeś się, co można robić w Halloween, masz już odpowiedź. Połącz zabawę i odrobinę adrenaliny z akcją zbierania pieniędzy, a oprócz Ciebie i uczestników akcji uśmiechnie się także osoba potrzebująca! Niech taka charytatywna zabawa stanie się tradycją 31 października każdego roku, a świat stanie się lepszym miejscem.