10 pomysłów na niezapomniany Dzień Matki

10 pomysłów na niezapomniany Dzień Matki

Świętowanie Dnia Mamy, gdy byliśmy mali, sprowadzało się do kwiatka i laurki. Im jesteśmy starsi, tym bardziej świadomi jesteśmy tego, jak ważna jest w naszym życiu mama i ile dla nas poświęciła. Okazywanie jej miłości, gdy jesteśmy dorośli, jest łatwiejsze, bo więcej wiemy i więcej możemy zaoferować. Mamy mnóstwo opcji, aby uczcić tę cudowną więź i uszczęśliwić kobietę, którą tak kochamy. Sprawmy, aby Dzień Matki 2022 roku był niezapomniany!

1. Wycieczka

Rodziców często ciężko wyrwać z domu. Im człowiek starszy, tym mniejsza ochota ruszać się gdziekolwiek. To ogromny błąd! Podróże rozwijają i nie pozwalają do końca się zestarzeć. Zafundujmy mamie wycieczkę! Dobierzmy wyjazd do jej charakteru i upodobań. Lubi przyrodę – wyjazd w góry. Lubi sielskie klimaty – agroturystyka w jakimś malowniczym zakątku Polski. Lubi wygrzewać się na plaży – wyjazd nad morze. W kraju czy za granicą? Ogranicza nas tylko wyobraźnia i budżet. W kwestii budżetu mamy możliwość skorzystania z finansowania społecznego. Dzięki zbiórce internetowej możemy zebrać większa kwotę i podarować mamie wycieczkę marzeń. Warto przemyśleć miłe towarzystwo na wyjazd. Jeśli tata niekoniecznie lubi wojaże, może zorganizować wyjazd w porozumieniu z przyjaciółką mamy? A może sami zabierzemy się na wycieczkę? Taka przygoda może być cudownym prezentem i okazją do wspólnego spędzenia czasu.

2. Prezenty

Klasyka kobiecych upominków, czyli biżuteria i kosmetyki. Możemy postawić na typową elegancję sprawdzonych znanych firm jubilerskich. Możemy też poszukać oryginalnych produktów rękodzielniczych, których dostępność jest coraz lepsza, a oferta coraz bogatsza. Również w kwestii kosmetyków wybór przyprawia o zawroty głowy – luksusowe kosmetyki do domowego spa, organiczne, ekologiczne biokosmetyki, ręcznie robione szampony w kostce i cudownie pachnące ziołowe kremy. Coraz większa karierę robią obecnie personalizowane prezenty: filiżanka malowana w ulubione kwiaty, ważna myśl lub wspomnienie uwiecznione w biżuterii, torba z nadrukiem. Ofert i możliwości jest nieskończenie wiele.

prezent dla mamy

3. Wspomnienia

Jeśli mama jest typem, który wszystko ma i niczego nigdy nie chce, możemy pokusić się o zapewnienie jej oryginalnych atrakcji, które będzie mogła wspominać. Jeśli mama jest dość odważna i w miarę sprawna, możemy iść w ekstremę - lot balonem, przejazd czołgiem, tunel aerodynamiczny. Dla amatorów spokojniejszych atrakcji - przejazd bryczką, degustacja kawy, czekolady, piwa czy wina, którą można kupić w formie karty podarunkowej. Może być coś zupełnie spokojnego jak wycieczka do  alpakarium, wyjście do opery czy teatru.

4. W kręgu zainteresowań

Jeśli mama ma swoją pasję, która jest dla niej ważna, spróbujmy wycelować z prezentem w tym kierunku. Aby dobrze trafić, musimy mamy uważnie posłuchać i wyłapać w jej wypowiedziach czego jej trzeba, o czym marzy. Profesjonalny zestaw pędzli? Mięciutkie włóczki w puchatych kolorach? Akcesoria ogrodnicze, ułatwiające prace i oszczędzające czas? Może nowe kwiatki doniczkowe, albo książkę o ich pielęgnacji? Możemy też podarować voucher do ulubionego sklepu z jej wymarzonymi akcesoriami, albo zabrać tam mamę na zakupy, aby sama sobie je wybrała.

mama z dziećmi

5. Nowe hobby

A może mama jeszcze nie ma hobby, ale marzy o tym, żeby zacząć rysować, malować, kaligrafować, uprawiać jogę czy fotografować naturę? Pchnięcie jej w tym kierunku, pomoc w ogarnięciu podstaw, mogą sprawić jej nieprawdopodobną radość. A może zupełnie nie ma na siebie pomysłu? Znalezienie w sobie pasji nie zawsze jest proste i często brakuje nam odwagi i możliwości, aby rozpocząć coś od zera. Możemy zachęcić ją do próbowania kupując zestaw startowy czy kurs internetowy. Opcji jest nieskończenie wiele – tworzenie biżuterii, własnych kosmetyków, lepienie z gliny, uprawa kaktusów czy obserwacja ptaków. Możliwe, że będziemy musieli sami najpierw nieco zgłębić temat, żeby odpowiednio mamę zachęcić. Możemy zacząć zachęcać ją podsyłając filmiki i tutoriale z danego tematu, wybadać jak zareaguje i jeśli okaże entuzjazm, możemy iść dalej w temat.

6. Relaksik i luksusy

Wiele kobiet ma ogromne problemy z odpuszczaniem, pozwalaniem sobie na drobne przyjemności, odpoczywaniem i efektywnym relaksem. Prezentując naszej mamie karnet na przyjemność, nie pozostawiamy miejsca na poczucie winy – bo prezent to prezent. Weekend w spa, luksusowe zabiegi, które sprawią, że poczuje się zadbana i odprężona. Może być po prostu masaż, albo fryzjer i kosmetyczka. Jeśli nie jest fanką takich zabiegów, to może coś do domowego SPA? Zestaw luksusowych kosmetyków, olejki do aromaterapii w wannie, świeczki i dobre wino. Najlepiej znamy nasze mamy i łatwo będzie nam wybrać coś, co je rzeczywiście ucieszy.

zabiegi w spa

7. Warsztaty

Nabywanie nowych umiejętności i doskonalenie się, jest najlepszym sposobem na zachowanie młodości i sprawnego mózgu na stare lata. Poszukajmy czegoś co naszą mamę „kręci” i sprezentujmy jej udział w warsztatach. Może być to kurs rozpoznawania roślin jadalnych, nauka strzelania z łuku, warsztaty z rzemiosła artystycznego. Jeśli mama nie lubi ruszać się z domu – poszukujmy takich, które organizowane są online. Coraz więcej osób zarabia sprzedając swoje doświadczenie i oferta kursów i warsztatów jest obecnie przebogata.

8. Tatuaż

A może coś trwalszego? Prezent na Dzień Mamy, który zostanie z nią na zawsze? Matka z odchowanymi dziećmi, to najczęściej kobieta w wieku, w którym przestaje się przejmować tym „co ludzie powiedzą”. To znakomity czas na sprawienie sobie tatuażu, o którym skrycie marzyła od lat. Zachęta ze strony dzieci może być tym, czego jej brakowało, aby się odważyć. Możemy podarować mamie voucher na tatuaż w wybranym studiu. Możemy iść z nią i towarzyszyć jej w trakcie tatuowania, służąc wsparciem i dłonią do ściskania, gdy zaboli. A może jakiś wspólny motyw na tatuaż dla mamy i dziecka?

9. Zdrowie i kondycja

Miłość do mamy to przede wszystkim troska o jej zdrowie. Typowym chyba dla wszystkich mam, jest zaniedbywanie własnego zdrowia w imię „lepszego” dbania o bliskich. Święto mamy to dobry pretekst do tego, aby zadbać o mamę i jej komfort życia. Doskwiera jej brak ruchu? Spacerować nie ma dokąd, a ciało bez ćwiczeń coraz bardziej szwankuje? Dla bardziej otwartych mam fajną opcją będzie karnet na siłownie lub opłacenie kursu jogi. Dla tych co niekoniecznie będą chciały ruszać się w przestrzeni publicznej – rowerek stacjonarny lub orbitrek. Może być to również wykupiony dostęp do treningów – online lub w formie nagrań do odtworzenia w domu. Jeśli mama jest w kondycji na tyle kiepskiej, że samodzielne ćwiczenia będą powodowały dyskomfort, warto zacząć od zabrania jej do dobrego fizjoterapeuty, który pomoże ustawić odpowiednią aktywność fizyczną i wdroży ją, by nie zrobiła sobie krzywdy. Dobrze dobrany treningi przedłużą jej życie i umożliwią lepsze cieszenie się życiem.

10. Czas

W dzisiejszym świecie nigdy na nic nie ma czasu. A czas to… miłość. Poświęcając komuś nasz czas, naszą uwagę i zainteresowanie, najłatwiej możemy okazać miłość i troskę. Jeśli zdarza nam się zapomnieć, kiedy jest Dzień Mamy, warto ustawić sobie przypomnienie w kalendarzu wcześniej, tak by zdążyć wszystko odpowiednio zaaranżować, zaplanować i przemyśleć. Nie musimy wydawać fortuny i oferować mamie wymyślnych atrakcji, na które wcale nie musi mieć ochoty. Podarujmy jej siebie. Idźmy na spacer i na lody, do kina, na kolację. Idźmy posiedzieć w parku i pogadać, pohuśtać się na huśtawkach, puszczać kaczki na wodzie. Pobyć razem. Tylko mama i my. Tak, by popatrzeć sobie w oczy i porozmawiać o rzeczach, o których zwykle nie mamy czasu rozmawiać.

Dzień Matki to nie lada dzień. W jakikolwiek sposób go uczcimy, mama z pewnością doceni nasze starania. Mamy już tak mają. Postarajmy się jednak, aby to święto pozostało w pamięci na długo. Możemy wybrać materialny prezent, zainwestować w emocje i przeżycia, możemy zatroszczyć się o zdrowie naszej mamy. Jeśli braki w budżecie nas zanadto ograniczają, warto założyć internetową zbiórkę pieniędzy i zdobyć fundusze na drodze finansowania społecznego. Możemy też podarować mamie nas samych – nasz czas i uwagę, zabrać ją na spacer czy kolację, pobyć z nią i cieszyć się z nią tym dniem.