Pomaganie w czasie jesieni

Jesień nie musi oznaczać chandry. Zakładając zbiórkę w serwisie Pomoc.pl możesz jesienią uczynić coś dobrego - otulić bezdomnego kocem, nakarmić pusty brzuszek kota lub sfinansować dziecięce marzenia. Drobne gesty, a mające znaczący wpływ na Twoje i innych samopoczucie.

Pomaganie w czasie jesieni

Jesień to pora roku, kiedy czas zatacza koło. Kojarzona jest z początkiem roku szkolnego, zmniejszeniem nie tylko energii, ale i odporności, ochłodzeniem, coraz krótszymi dniami i przygotowywaniem się do wymagającej zimy. W tym czasie stajemy się bardziej nostalgiczni, a codzienna chandra daje się we znaki. Aby poprawić sobie nastrój i naładować się pozytywną energią, warto pomyśleć o pomocy innym. Jesień jest bardziej wymagająca zarówno dla zwierząt, którym coraz trudniej znaleźć pożywienie i ciepły kąt, jak i dla ludzi. Ochłodzenie wiąże się z wyższymi opłatami za ogrzewanie, czy koniecznością zakupu cieplejszej odzieży. Wielu w tym okresie potrzebuje wsparcia. Warto okazać dobroć serca i zaangażować się w pomoc. Co można zrobić?

1. Otuleni ciepłem prosto z serca - zbiórka odzieży.

Nadchodzi wrzesień, a wraz z nim odczuwalne ochłodzenie. Przydałby się jakiś koc, prawda? Pomyśl, że masz swoje ciepłe cztery ściany, odzież dostosowaną do pogody, rozgrzewającą herbatę oraz ciepłe łóżko w nocy. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Teraz pomyśl o tym panu w tunelu w obdartych ubraniach. Jemu ten koc przydałby się bardziej, ba! Nie tylko. Potrzebowałby też swetra, ciepłych butów i spodni. Dochodzisz do wniosku, że w zasadzie mógłbyś się podzielić, bo i tak masz rzeczy pod dostatkiem, podczas gdy inni potrzebują ich bardziej. Warto w takiej sytuacji skorzystać z opcji zbiórek odzieży.

Jakie są rodzaje zbiórek odzieży?

Zbiórki metodą door to door

Polega na tym, że na drzwiach domostw zostawia się ulotki, informujące o zbiórce. Dalej szczelnie zapakowaną odzież w nieprzemakalne torby wystawia się w widocznym miejscu przed posesją lub klatką schodową. Kierowcy firm odpowiedzialnych za zbiórki zbierają powystawiane tekstylia.

Przykładami takich firm są:

Zbiórki do kontenerów

(np. Caritas lub Polski Czerwony Krzyż ) W wyznaczonych miejscach rozstawia się  kontenery przeznaczone na odzież i inne tekstylia. Do kontenerów nie trzeba w żaden wskazany sposób pakować wrzuconych darów. Kontenery są opróżniane w miarę ich zapełniania.

Po-Dzielnia

W Poznaniu powstał projekt Po-Dzielnia, która działa jak giveboksy. To miejsce, z którego za darmo zabiera się rzeczy, wcześniej zostawione przez kogoś innego.  Jeśli masz w szafie niepotrzebne już Tobie ubrania w dobrym stanie, warto rozważyć opcję Pro-Dzielni.

Organizacja własnej zbiórki

Możesz też przygotować coś na własną rękę, a później przekazać osobom, które jesienią potrzebują ciepłej odzieży lub żywności. Pamiętaj jednak, że tego typu przedsięwzięcie to zbiórka publiczna. Wszelkie potrzebne informacje na temat organizacji zbiórki publicznej znajdziesz tutaj.

Organizacja zbiórki na Pomoc.pl

Warto wziąć pod uwagę serwis zbiórkowy Pomoc.pl, umożliwiający tworzenie darmowych zbiórek finansowych na zakup nowej odzieży. Możesz przekazać też środki do placówek zajmujących się pomocą bezdomnym, domom dziecka czy przytułkom, które przeznaczą je na zakup potrzebnych do przetrwania chłodnej jesieni rzeczy.

2.  Podaj łapę wsparcia, czyli jesienna pomoc zwierzętom.

Analogicznie do zbiórek odzieży możesz wesprzeć też naszych braci mniejszych poprzez różne formy pomocy. Warto zaznaczyć, że jesienią zwierzęta potrzebują szczególnie naszej uwagi, dlatego też październik ogłoszono miesiącem pomocy dla nich.

Oto przykładowe formy wsparcia, które możesz oferować czworonogom:

Zbiórka karmy

W schroniskach, aby nakarmić wszystkie zwierzaki, codziennie potrzebnych jest kilkaset kilogramów karmy. Zbiórkę karmy można przeprowadzić przy okazji jakiegoś wydarzenia lub zainicjować ją samodzielnie. Fundacje bardzo chętnie pomagają przy formalnościach i dostarczają materiały promocyjne. Warto pamiętać, że w schroniskach przebywa bardzo dużo chorych i starych psów, które potrzebują karmy specjalistycznej. Takiej wysokiej jakości karmy najbardziej tam brakuje.

Założenie zbiórki dla placówek pomagającym zwierzętom bezdomnym oraz schroniskom

Pomoc.pl to narzędzie, które umożliwia wspieranie bez wychodzenia z domu. Szybko, wygodnie i z sercem pełnym miłości! Cały proces założenia takiej zbiórki trwa zaledwie chwilę i jest wyjątkowo prosty. Pieniądze możesz przeznaczyć na zakup pożywienia dla czworonogów lub przekazać je odpowiednim organizacjom.

Wsparcie organizacji leczących zwierzaki

Pomocne okazują się również zbiórki finansowe na sprzęty, potrzebne do ratowania życia naszych braci mniejszych.

3. Kochanie, nie stać nas na tak drogi plecak - zbiórki na przybory i dziecięce marzenia w nowym roku szkolnym.

Pierwszy dzwonek, czyli przygotowanie na nadchodzący rok szkolny.

Opadające powoli listki, coraz częstsze opady deszczu, dojrzałe kasztany i  ten zapach w powietrzu… Ach, to już wrzesień, więc czas wyciągnąć schowane kilka miesięcy temu do szuflady długopisy, zeszyty i podręczniki. Aj, trzeba jednak kupić nowe. Mamy znają ten czas z szalonych zakupów gumek do mazania, nowych owijek i pisaków. Dzieciaki myślami muszą powrócić z wakacji i nastawić się na nowe doświadczenia w szkole!

Wpływ na zadowolenie dziecka w jednym kroku.

Każdy dorosły pamięta czas, gdy jako dziecko z nowo zakupionymi przyborami zaczynało się też nowy rozdział w życiu. Niestety nie każdy mógł sobie na to pozwolić i jest tak nadal. Wielu rodzin nie stać na zapewnienie swoim maluchom odpowiednich przedmiotów, nie wspominając już o najnowszych trendach w postaci kolorowych aplikacji ze swoimi ulubionymi bohaterami. Rodzice głowią się, co zrobić, by jak najbardziej zadowolić swoje dziecko. Zorganizowanie zbiórki w Pomoc.pl daje szansę na zebranie środków, które pomogą uposażyć malucha w potrzebne do szkoły przedmioty. Wystarczy tylko w prosty sposób założyć tam zbiórkę.

Przestrzeń, w której Twoja pociecha spędza ⅓ dnia musi być bezpieczna i dostosowana do potrzeb małego człowieka.

Każdy odpowiedzialny rodzic nie zostawi swojego małego podopiecznego w miejscu, w którym brakuje wyposażenia lub nie jest dostosowane do bezpiecznej nauki, dlatego warto pomyśleć o remoncie albo zorganizowaniu zbiórki na doposażenie szkoły, abyś nie musiał/a się martwić o to, gdzie dziecko spędza sporą część dnia. Komfort przestrzeni jest jednym z ważniejszych czynników, na jakie uwagę zwraca człowiek zarówno ten mały, jak i duży. Jeśli wspólnie z radą rodziców dojdziesz do wniosku, że i Waszej szkole przydałoby się “odświeżenie”, możecie dorzucić coś od siebie i zebrać wspólnie kwotę, którą przeznaczycie na remont.

Wsparcie pozaszkolnych zajęć i rozwój zainteresowań, czyli pomoc w odkrywaniu talentów.

Serwis Pomoc.pl jest od tego, by pomóc. Co warto zrobić, gdy szkoły, w której uczy się Twoje dziecko nie stać na sfinansowanie zajęć pozalekcyjnych rozwijających talenty wybitnych uczniów? Zachęcamy do założenia zbiórki, która umożliwi Ci zebranie środków na niezbędne do tych zajęć przedmioty, potrzebne do rozwoju zdolnych dzieciaków w każdej dziedzinie! Może specjalistyczny sprzęt sportowy, zestaw sztalug albo nowe pianino w sali muzycznej?

Dzięki Tobie jesień nie musi oznaczać chandry.

Pamiętaj, że pomaganie nie musi być czasochłonne ani pracochłonne, a zakładając zbiórkę w serwisie Pomoc.pl możesz jesienią uczynić coś dobrego - otulić bezdomnego kocem, nakarmić pusty brzuszek kota lub sfinansować dziecięce marzenia o unikatowym szkolnym tornistrze, wycieczce lub przyborach szkolnych, na które jego rodzice nie mogą sobie pozwolić. Drobne gesty, a mające znaczący wpływ na Twoje i innych samopoczucie. Zamiast popadać w zbliżający się sen zimowy, weź przyszłość otaczającej Cię przestrzeni w swoje ręce i do dzieła! Ziarenko do ziarenka, kamyczek do kamyczka, a cegiełka do cegiełki na nasz wspólny dom!