Jaki prezent wybrać na Komunię?

Jaki prezent wybrać na Komunię?

Pierwsza Komunia Święta to jeden z ważniejszych momentów w życiu każdego dziecka. To dobra okazja, aby obdarować młodego człowieka upominkiem, który zapamięta na długo. Jaki prezent na Komunię wybrać, aby był on wartościowy i użyteczny?

Rower, hulajnoga, rolki

Jednym z najbardziej pożądanych i najczęściej wybieranych prezentów komunijnych jest dobry rower. Najmłodsi od lat dostają go na tę okazję i przypuszczamy, że szybko się to nie zmieni. Rynek rowerowy oferuje obecnie mnóstwo modeli i kolorów, z całą pewnością więc uda Ci się dobrać taki, który przypadnie dziecku do gustu. Lepiej wybrać model jednokolorowy, raczej uniwersalny, niż ten w wymyślne wzory. Masz wówczas większą pewność, że dziecko nie zapragnie za jakiś czas innego.

Jeżeli dziecko posiada już rower i nie ma potrzeby kupna nowego, postaw na rolki lub hulajnogę – możesz wybrać nie tylko tę tradycyjną, ale i elektryczną. Jazda na hulajnodze to świetna forma zarówno relaksu, jak również treningu, a rolki mogą służyć przez długie lata, jeżeli zdecydujesz się na model z regulowanym rozmiarem stopy.

Biżuteria lub zegarek

Kolejną propozycją bardzo często wybieraną jako prezent na Komunię jest biżuteria lub zegarek. Prawdziwym komunijnym klasykiem jest złoty lub srebrny łańcuszek z tzw. medalikiem – kto z nas takiego nie posiada? Możesz jednak wybrać zupełnie inny rodzaj biżuterii, jak najbardziej uniwersalny. Dziewczynce na pewno spodoba się delikatna bransoletka lub para kolczyków. Przy wyborze warto sugerować się tym, czy młoda dama będzie mogła założyć je nawet za kilkanaście lat. Wybierając upominek dla chłopca, możesz z kolei zdecydować się na elegancki zegarek. Podobnie jak w przypadku dziewczęcej biżuterii, ważne, aby dziecko mogło nosić go zarówno teraz, jak i za kilka lat.

Do wymarzonego prezentu brakuje Ci niewielkiej kwoty? Nie wahaj się i skorzystaj z portalu zbiórkowego! To miejsce, w którym niesie się wsparcie niezależnie od problemu – jeżeli masz cel, z pewnością znajdą się osoby, które zechcą pomóc Ci go osiągnąć!

Album fotograficzny z dedykacją

Album to zawsze dobry pomysł na prezent, zarówno na Komunię, jak i na każdą inną okazję. To wspaniała pamiątka, do której można wrócić nawet po kilkudziesięciu latach. Zgromadź w nim zdjęcia od narodzin dziecka aż do Komunii, najpiękniejsze momenty z jego życia – tak, aby młody człowiek chciał sięgać po niego w wolnych chwilach i oglądał fotografie z uśmiechem. Może to być również typowy, często wybierany album typu „Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej”, w którym za jakiś czas ukażą się zdjęcia tylko z uroczystości. Na pierwszej stronie możesz umieścić dedykację i napisać kilka ważnych słów prosto z serca.

Książka, encyklopedia, atlas

Książki od zawsze należały do najpopularniejszych prezentów, niezależnie od okazji. W przypadku dzieci wpływają one pozytywnie na ich rozwój, pobudzają wyobraźnię i wzbogacają zasób słownictwa. Jeżeli trafnie dobierzesz lekturę, będziesz w stanie trafić nawet do największego miłośnika elektroniki. Wybierz taką książkę, która najbardziej odpowiada pasjom dziecka – atlas zwierząt lub anatomii człowieka, bogatą w wiedzę ilustrowaną encyklopedię czy też biografię ulubionego sportowca. Dobrym pomysłem są także pakiety książek dla dzieci i młodzieży, w których wszystkie części można kupić jednocześnie. Wybór w księgarniach jest naprawdę duży, trzeba tylko upewnić się, czy trafimy w gusta młodego człowieka!

Czytnik e-booków

Czytnik e-booków to dobry pomysł na prezent zarówno dla młodego miłośnika książek, jak i dla dziecka, które do czytania trzeba jeszcze nieco zachęcić. Taka forma książki może okazać się dla niego znacznie ciekawsza od papierowej wersji, dzięki czemu chętniej sięgnie ono po lekturę. Obecnie dostęp do większości e-booków dla dzieci i młodzieży jest bardzo łatwy – nawet bezpłatnie, za pośrednictwem niektórych bibliotek. Elektroniczny czytnik to upominek na długie lata i rozwiązanie stworzone dla tych, którzy książkę chcą mieć zawsze przy sobie. Mały mól książkowy będzie mógł zabrać wszędzie nawet kilkadziesiąt powieści jednocześnie!

Smartband

Gadżety elektroniczne to w ostatnich latach główny temat rozmów dzieci i młodzieży. Jeżeli wolałbyś nie ofiarować dziecku drogiego telefonu bądź komputera, weź pod uwagę smartbanda. Opaski sportowe w prosty sposób mogą motywować do wyjścia na zewnątrz i wszelkiego rodzaju ruchu! Nawet jeżeli najmłodsi nie zwracają uwagi na liczbę kroków czy spalone kalorie tak, jak starsi koledzy i dorośli, rosnące na liczniku cyfry mogą być sporą motywacją. Większość opasek jest też wodoodporna – lekcja pływania może być dla dziecka jeszcze ciekawsza, jeśli będzie mogło po niej sprawdzić swoje wyniki! Rodzice również będą spokojniejsi o pociechę wiedząc, że zobaczy ona każde ich połączenie na ekranie smartbanda, nawet jeżeli wyciszony telefon leżał będzie na dnie plecaka.

Kursy i warsztaty dla dzieci

Świetnym prezentem na Komunię, który wpłynie dodatkowo na rozwój dziecka, jest kurs lub warsztaty, niezależnie od dziedziny. Oferta zajęć artystycznych i sportowych dla najmłodszych jest niezwykle bogata. Wystarczy tylko sprawdzić możliwości w okolicy, a na pewno znajdziesz te zgodne z upodobaniami dziecka. Kurs języka angielskiego, nauka programowania dla dzieci, nauka gry na instrumencie, a może karnet na lekcje jazdy konnej? Wybór jest naprawdę szeroki, a taki prezent z pewnością bardzo ucieszy obdarowanego. Kto wie, może Twój upominek sprawi, że dziecko odnajdzie nową pasję?

Instrument muzyczny

Pozostając w tematyce zajęć artystycznych i nauki gry – prezentem komunijnym, który zachwyci dziecko, może być instrument muzyczny. To dobry wiek na rozpoczęcie nauki gry, a własny instrument może być dobrą motywacją do częstych prób i doskonalenia umiejętności – zwłaszcza jeżeli dziecko uczęszcza już na lekcje gry, ale nie posiada osobistego sprzętu. Najczęstszym wyborem dla dzieci i młodzieży jest keyboard lub gitara, choć w ostatnich latach wielu młodych ludzi próbuje swoich sił także w grze na ukulele! Muzyka to wspaniała pasja. Warto pomagać w tego rodzaju rozwoju od najmłodszych lat!

Akcesoria związane z hobby

Młodych ludzi warto wspierać w realizowaniu swoich pasji – przed nimi całe życie! Dlatego też kolejną propozycją prezentu na Komunię jest rzecz związana z hobby dziecka. Interesuje się Kosmosem? Podaruj mu lunetę lub teleskop, przez który co wieczór będzie mógł obserwować gwiazdy! A może rośnie na profesjonalnego fotografa? Aparat fotograficzny, nawet z podstawowymi funkcjami, może być dla niego ogromną dawką motywacji do działania! Możliwości jest wiele, pamiętaj, tylko aby przed dokonaniem wyboru upewnić się, co dokładnie jest obiektem zainteresowań dziecka.

Jeżeli mądre prezenty na Komunię są dla Ciebie ważne i preferujesz podarunki w postaci książek (nawet tych elektronicznych!), sportowych akcesoriów lub biżuterii na lata – trafiłeś w odpowiednie miejsce. Teraz pozostaje tylko dokonać wyboru i wziąć udział w tej pięknej uroczystości. Jeśli zależy Ci na konkretnym upominku, który na pewno wywoła uśmiech na twarzy dziecka, jednak koszt przedmiotu jest zbyt wysoki – nie bój się skorzystać z portalu zbiórkowego! Tego typu zbiórki organizowane są częściej, niż się wydaje – bo przecież są one po to, by pomagać sobie niezależnie od problemu!

Niech dzień Komunii będzie dla dziecka dniem wyjątkowym, a wybrany prezent – zaledwie jednym z wielu powodów do radości.