Serwis Pomoc.pl wystartował z akcją „Letnia Jazda z Pomocą"!

Serwis Pomoc.pl wystartował z akcją „Letnia Jazda z Pomocą"!

Czy wiesz, że tylko w Polsce ponad 333 tys. dzieci żyje w skrajnym ubóstwie, corocznie diagnozuje się około 1200 przypadków zachorowań na raka wśród dzieci, a w 2021 roku policja odnotowała 1496 prób samobójczych wśród osób poniżej 19 roku życia?

Problemy dzieci.

Przemoc, hejt, ubóstwo ...to wierzchołek góry lodowej. Te problemy dotykają już coraz młodsze dzieci. Bez pomocy dorosłych walka z nimi jest wręcz niemożliwa. Dlatego serwis Pomoc.pl ruszył z akcją Letnia Jazda z Pomocą, która ma na celu uświadomienie ludzi, jak wielu dzieciom potrzebna jest pomoc i jak ważne jest zaangażowanie społeczne, by przeciwdziałać narastającym problemom. Inicjatywa jest skupiona wokół wyzwań sportowych, aktywujących do wspierania zbiórek objętych patronatem akcji.

Akcja “Letnia Jazda z Pomocą” trwać będzie przez całe lato aż do 23 września. Wciąż można dołączać do akcji i pomagać dzieciom!

#Jazdachallenge

Pierwsze wydarzenie to wyzwanie rowerowe, komunikacyjnie zebrane pod nazwą #jazdachallenge. Polega ono na:

  • przejechaniu na rowerze jak największej ilości kilometrów,
  • dzieleniu się swoim wynikiem w social mediach,
  • nominacji kolejnych osób do podjęcia wyzwania
  • i wreszcie wpłaceniu kwoty odpowiadającej tym przejechanym kilometrom na wybraną zbiórkę z katalogu akcji.

Akcja skierowana jest do miłośników sportu, znanych i rozpoznawalnych osób, a także do użytkowników internetu, którzy poprzez aktywność fizyczną zadeklarują pomoc potrzebującym dzieciom.

Uczestnicy akcji rowerowej z graficzną informacją o przejechanych kilometrach.

Komu dedykowana jest pomoc?

Pieniądze są zbierane na potrzeby organizacji charytatywnych. Każda z nich skupia się na walce z konkretnym problemem, dotyczącym dzieci. Posiada specjalistyczną wiedzę i odpowiednie narzędzia, współpracuje z ekspertami z dziedziny medycyny i pedagogiki, co daje jej szerokie możliwości działania. Oto lista organizacji biorących udział w projekcie:

Logotypy organizacji, biorących udział w akcji.

Medialna burza- czas start!

Każda wielka podróż potrzebuje wyjątkowych przewodników. W „Letniej Jeździe z Pomocą” tę rolę pełnią Ambasadorzy. To oni przecierają szlaki rowerowe i pokazują innym uczestnikom co zrobić, by zaangażować się w pomoc. Wykorzystują swoje zasięgi, by jak najwięcej osób dowiedziało się o akcji. Jednym z ambasadorów Letniej Jazdy z Pomocą jest dziennikarz radia ESKA, a prywatnie wielki fan triathlonu, Mateusz Fuczyło. Zachęcamy do śledzenia jego profilu na Tik-toku:

Mateusz Fuczyło biorcy udział w akcji Letnia Jazda z Pomocą

Twórcy Letniej Jazdy z Pomocą pokazują, że każdy może być filantropem, niezależnie od tego, ile kilometrów przejedzie na rowerze czy ile wpłaci na zbiórkę, każda pomoc jest ważna. Pragną zainspirować innych do podjęcia działań, które mogą przynieść realne zmiany w życiu dzieci, a także zintegrować ludzi poprzez wyzwanie sportowe.

Każda osoba, która zaangażuje się w akcję, przyczynia się do zwiększenia jej zasięgu i szansy na osiągnięcie celu- pomocy dzieciom. Każdy kilometr, każda nominacja, każdy post w mediach społecznościowych- to wszystko ma znaczenie. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy sprawić, że „Letnia Jazda z Pomocą” stanie się prawdziwym sukcesem.

Zapraszamy do akcji!