SeniorApp – nowoczesna pomoc dla Seniorów… i nie tylko!
Pomoc błędnie kojarzy się z czymś dramatycznym. To przede wszystkim wsparcie w codziennych sytuacjach. Nie tylko dla osób, które potrzebują stałej opieki. Również dla tych, którzy zechcą sięgnąć po narzędzie ułatwiające życie w dzisiejszych czasach – pełnych pośpiechu, izolacji, osamotnienia. To dla nich powstała platforma SeniorApp. Jej zadaniem jest łączyć tych, którzy potrzebują wsparcia z tymi, którzy chcą je zaoferować.
1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Warto jednak, by nie tylko tego dnia pamiętać o Seniorach. Dużo mówi się o tym, że osoby starsze potrzebują pomocy w sprawach życia codziennego, choć energia i aktywność wielu z nich mogłaby zawstydzić niejednego nastolatka.
Dla osób potrzebujących wsparcia w różnych sferach życia, starszych, z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich, tych, którym brakuje czasu lub możliwości wypełnienia któregoś z codziennych obowiązków, a także dla tych, którzy pozostają aktywni i chcieliby zrobić coś dobrego dla innych, przy okazji dorabiając do domowego budżetu, powstała platforma SeniorApp.
Jak wygląda sytuacja Seniorów w Polsce?
Seniorzy potrzebują wsparcia każdego dnia, nie tylko od święta. Codzienne obowiązki, które sprawiają im trudność to najczęściej realizacja recept, sprzątanie mieszkania, drobne naprawy i prace remontowe, wyprowadzenie psa na spacer oraz załatwienie sprawy urzędowej. Bliscy seniorów nie zawsze są na miejscu, czasami mieszkają w innych miastach i nie mogą być przez cały czas obok, więc ta aplikacja odpowiada też na ich potrzeby.
Według danych raportu SeniorApp, ponad 30% badanych w wieku 60+ pytanych, czy potrzebują wsparcia i mogą na nie liczyć – deklaruje, że nie otrzymuje żadnej pomocy i to nie tylko przy wyżej wymienionych czynnościach. Mnóstwo Seniorów: żywotnych, z dobrym sercem chciałoby również zrobić coś dla innych.
Jak wynika z danych SeniorApp, 25 proc. naszych rodaków deklaruje gotowość do udzielania pomocy od zaraz. Oferowana przez Polaków pomoc ma bardzo szeroki zakres, ponieważ 58 proc. chce pomagać innym w sprzątaniu mieszkania i myciu okien, 54 proc. w zakupach, tyle samo wyprowadzi psa na spacer, 52 proc. wykona drobne naprawy lub prace remontowe, 28 proc. może przygotowywać posiłki, a 11 proc. oferuje usługi, np. kosmetyczne i fryzjerskie z dojazdem do domów.
Jak działa SeniorApp?
Rejestracji można dokonać poprzez pobranie aplikacji mobilnej „SeniorApp – Pomoc na wyciągnięcie ręki” lub na stronie internetowej www.seniorapp.pl. Użytkownik aplikacji określa rolę, jaką chce pełnić: może zwrócić się o pomoc lub zaoferować ją innym. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne i możliwe na terenie całej Polski. Zakres usług dostępnych w aplikacji obejmuje ponad 50 opcji!
Od 8.03 do 30.09 w aplikacji zarejestrowało się blisko 10 tysięcy użytkowników. Zgromadzono bazę ponad 2,5 tysiąca zweryfikowanych Opiekunów realizujących usługi w ramach pomocy potrzebującym na terenie całej Polski. Dołącz do SeniorApp i sprawdź, jak aplikacja może ułatwić codzienne życie.
Po wybraniu opcji: „szukam pomocy”, można zamówić dowolne usługi dostępne w okolicy:
- wygodnie (aplikacja jest intuicyjna i łatwo znaleźć potrzebne funkcje)
- bezpiecznie (opiekunowie świadczący usługi są zweryfikowani przez Zespół SeniorApp)
- bez wychodzenia z domu (ograniczone ryzyko zachorowania)
- bezgotówkowo (płatności dokonuje się poprzez system elektroniczny).
Jeśli to Ty mógłbyś pomagać innym – możesz wybrać opcję „oferuję pomoc”, określić zakres oferowanych usług, zaproponować własne ceny, których oczekujesz za wykonanie zleceń i wybrać zasięg działania – w najbliższej okolicy, czy na terenie całego miasta.
Korzyści dla potrzebujących pomocy
Aplikacja SeniorApp pozwala skorzystać z takich usług, jak:
● sprzątanie mieszkania,
● mycie okien,
● realizacja recept w aptece,
● wyprowadzanie psa na dwór,
● przygotowanie posiłków,
● mycie nagrobków,
● transport,
● wizyta lekarza rodzinnego,
● konsultacje psychologiczne i psychiatryczne,
● wizyta fizjoterapeuty, masaż, kinezyterapia,
● usługi kosmetyczne, fryzjerskie itd.
● naprawy domowe,
● pogotowie komputerowe,
● opieka dzienna, nocna, całodobowa, weekendowa, świąteczna
● towarzystwo – w domu i w czasie spacerów,
● pielęgnacja, czynności higieniczne,
● opieka pielęgniarska,
● opieka paliatywna.
Korzyści dla oferujących pomoc
Za pośrednictwem aplikacji SeniorApp możesz:
- wypełnić swój czas i podzielić się dobrem z innymi,
- zasilić budżet, który mógł zostać nadszarpnięty w okresie pandemii (szczególnie, jeśli zajmujesz się branżą, na którą nałożone zostały obostrzenia),
- dołączyć do społeczności osób, które wymieniają się wzajemnie doświadczeniami i pomagają sobie wzajemnie.
Korzyści dla każdego Użytkownika
- aplikacja jest bezpłatna i dostępna w całej Polsce;
- nie musisz zapamiętywać hasła: każdorazowo do logowania służy jedynie numer telefonu i kod wysłany SMSem pod podany numer.
- gwarancja bezpieczeństwa: opiekunowie są weryfikowani przez Zespół SeniorApp, ich praca podlega ocenom innych użytkowników, co można sprawdzić przed wyborem usługi,
- płatności są bezgotówkowe i zabezpieczone poprzez system BlueMedia.
- łatwość, przejrzystość obsługi
- wsparcie Biura Obsługi Klienta poprzez infolinię, mail, a także chat w aplikacji i na stronie internetowej.
Oferta specjalna
Nie czekaj. Skorzystaj z październikowej promocji! Wpisz kod ZLOTAJESIEN w zakładce PROMOCJE i otrzymaj 10 zł do wykorzystania na wybraną przez Ciebie usługę w aplikacji. Oferta ważna w dniach 1 – 30 października 2021.
W ofercie od 5 złotych znajdują się m.in.: zakupy do domu, realizacja recept, wyprowadzanie psa. Natomiast w cenie od 10 zł: m.in. sprzątanie, towarzystwo w domu lub w czasie spaceru i wiele innych.
Cykl webinarów #Już wiem
13.04. SeniorApp rozpoczął cykl webinarów: „Już wiem”, objęty patronatem honorowym Prezydent Miasta Łodzi. Wydarzenia są otwarte, bez konieczności wcześniejszych zapisów i regularnie, co tydzień dostępne w formie transmisji na żywo na Facebooku, a później jako nagranie możliwe do obejrzenia – w wydarzeniu na Facebooku, lub Youtube. Tematyka jest różnorodna: od zagadnień medycznych, pomocy prawnej, rozwoju osobistego, przez szeroko pojętą kulturę i sztukę. Więcej na: https://seniorapp.pl/juz-wiem-webinar/
Organizatorzy zapraszają do udziału w najbliższym webinarze: już 7.10. Tym razem rozmowa z p. Renatą Uznańską - Bartoszek z Fundacji Dies Mei będzie dotyczyła ochrony przed oszustwami i pomocy prawnej dla poszkodowanych: https://fb.me/e/9ddqQLkW7. Dla aktywnych uczestników, jak co tydzień przewidziano nagrody książkowe.