Jak zorganizować zbiórkę pieniędzy przez internet?

Crowdfunding cieszy się coraz większą popularnością. To świetny sposób na spełnianie marzeń innych, ale również skuteczna metoda działań charytatywnych – finansowanie leczenia, operacji, remontu, pomocy zwierzętom itp.

Jak zorganizować zbiórkę pieniędzy przez internet?

Crowdfunding cieszy się coraz większą popularnością. To świetny sposób na spełnianie marzeń innych, ale również skuteczna metoda działań charytatywnych – finansowanie leczenia, operacji, remontu, pomocy zwierzętom itp. Czy wiesz, jak zorganizować zbiórkę pieniędzy? Wbrew pozorom nie jest to proces czasochłonny, a efekty zbiórki mogą przerosnąć Twoje oczekiwania! W tym artykule dowiesz się, jak zorganizować zbiórkę pieniędzy w internecie za pomocą kilku kliknięć. Tylko tyle dzieli Cię lub Twoich bliskich od osiągnięcia celu!

Zbiórka pieniędzy – co to jest crowdfunding?

Finansowanie społecznościowe, czyli tzw. crowdfunding to skuteczny sposób na pozyskanie kapitału, który można przekazać na dowolny cel. Główną zaletą zbiórek pieniężnych jest to, że nie potrzeba w niej jednego sponsora. Najczęściej przy zbieraniu naprawdę pokaźnych sum, liczy się każda złotówka! Spójrz, chociażby na kwoty przeznaczane na leczenie dzieci chorych na SMA – sukcesem tego rodzaju zbiórek jest przysłowiowy „grosz do grosza”!

W zbiórkach potrzebne są dwie strony:

  • darczyńcy, czyli osoby, które przekazują środki na określony cel,
  • organizator zbiórki – najczęściej jest to odbiorca środków, czyli osoba potrzebująca.

Sukces zbiórki w liczbach

W zbiórkach nie liczy się tak bardzo wysokość wpłat – ich siłą jest liczebność sponsorów. Dla wielu wpłacenie symbolicznej cegiełki nie jest związane z wyrzeczeniami, a dla osoby potrzebującej, jest to bardzo istotna pomoc materialna – szczególnie gdy osób dokładających się do zbiórki jest dużo.

Dla przykładu – aby zebrać 1 milion złotych, wystarczy tylko 100 000 wpłat po 10 złotych. Polska liczy obecnie niemal 38 milionów mieszkańców, wystarczy zatem przekonać 0,26% osób mieszkających w Polsce, aby osiągnąć cel. Warto wziąć też pod uwagę, że zbiórki wspierają również osoby i firmy zza granicy, co zwiększa szansę na szybkie zgromadzenie niezbędnych środków.

Jak zorganizować zbiórkę charytatywną?

Zastanawiasz się, jak zorganizować zbiórkę pieniędzy na leczenie? A może planujesz zebrać środki niezbędne na remont nieruchomości dotkniętej kataklizmem? Finalnie – może Twoim celem jest zrealizowanie marzenia życia i podróż dookoła świata? Niezależnie od celu zbiórki, jednym z dobrych sposobów na zebranie potrzebnego kapitału jest organizacja zrzutki internetowej. Jak zorganizować zbiórkę pieniędzy online?

W serwisie Pomoc.pl, założenie i stworzenie zbiórki są bardzo intuicyjne. Aby rozpocząć działania, trzeba dodać zdjęcie, opis zbiórki i określić kwotę niezbędną na realizację celu. Po spełnieniu tych kroków przechodzi się do opcji – ”rozpocznij”. Gotowe – Twoja zbiórka jest już widoczna w internecie.

Jeżeli nie masz lekkiego pióra i obawiasz się, że opis zbiórki w Twoim wykonaniu nie dotknie serc darczyńców – możesz poprosić o pomoc Opiekuna. Nasz serwis oferuje fachowe wsparcie doradcze na każdym z etapów zbierania pieniędzy. Dobry opis i zdjęcia są decydujące!

To jeszcze nie wszystkie działania, z jakimi wiąże się zbiórka pieniędzy – jak zorganizować promocję w mediach społecznościowych? Decydując się na organizację zbiórki za naszym pośrednictwem, możesz liczyć na realne wsparcie w popularyzowaniu Twojego celu. Obejmuje on np. przygotowanie grafik, plakatów i widgetów, promowanie zbiórki na naszych serwisach społecznościowych, ale również na głównej stronie Pomoc.pl. Przygotowujemy również cyklicznie newslettery, które są rozsyłane do tysięcy adresów zarejestrowanych w naszej bazie.

Mamy nadzieję, że wiesz już jak zorganizować zbiórkę pieniędzy przez internet. Zbierasz na potrzebujące zwierzęta? Chcesz pomóc sąsiadom – pogorzelcom? Zachęcamy do skorzystania z naszego serwisu! Ofertę kierujemy do każdego – osób fizycznych, fundacji i innych organizacji.