Jak zorganizować zbiórkę pieniędzy przez internet?

7 paź 2022

Crowdfunding cieszy się coraz większą popularnością. To świetny sposób na spełnianie marzeń innych, ale również skuteczna metoda działań charytatywnych – finansowanie leczenia, operacji, remontu, pomocy zwierzętom itp. Czy wiesz, jak zorganizować zbiórkę pieniędzy? Wbrew pozorom nie jest to proces czasochłonny, a efekty zbiórki mogą przerosnąć Twoje oczekiwania! W tym artykule dowiesz się, jak zorganizować zbiórkę pieniędzy w internecie za pomocą kilku kliknięć. Tylko tyle dzieli Cię lub Twoich bliskich od osiągnięcia celu!

Zbiórka pieniędzy – co to jest crowdfunding?

Finansowanie społecznościowe, czyli tzw. crowdfunding to skuteczny sposób na pozyskanie kapitału, który można przekazać na dowolny cel. Główną zaletą zbiórek pieniężnych jest to, że nie potrzeba w niej jednego sponsora. Najczęściej przy zbieraniu naprawdę pokaźnych sum, liczy się każda złotówka! Spójrz, chociażby na kwoty przeznaczane na leczenie dzieci chorych na SMA – sukcesem tego rodzaju zbiórek jest przysłowiowy „grosz do grosza”!

W zbiórkach potrzebne są dwie strony:

  • darczyńcy, czyli osoby, które przekazują środki na określony cel,
  • organizator zbiórki – najczęściej jest to odbiorca środków, czyli osoba potrzebująca.

Sukces zbiórki w liczbach

W zbiórkach nie liczy się tak bardzo wysokość wpłat – ich siłą jest liczebność sponsorów. Dla wielu wpłacenie symbolicznej cegiełki nie jest związane z wyrzeczeniami, a dla osoby potrzebującej, jest to bardzo istotna pomoc materialna – szczególnie gdy osób dokładających się do zbiórki jest dużo.

Dla przykładu – aby zebrać 1 milion złotych, wystarczy tylko 100 000 wpłat po 10 złotych. Polska liczy obecnie niemal 38 milionów mieszkańców, wystarczy zatem przekonać 0,26% osób mieszkających w Polsce, aby osiągnąć cel. Warto wziąć też pod uwagę, że zbiórki wspierają również osoby i firmy zza granicy, co zwiększa szansę na szybkie zgromadzenie niezbędnych środków.

Jak zorganizować zbiórkę charytatywną?

Zastanawiasz się, jak zorganizować zbiórkę pieniędzy na leczenie? A może planujesz zebrać środki niezbędne na remont nieruchomości dotkniętej kataklizmem? Finalnie – może Twoim celem jest zrealizowanie marzenia życia i podróż dookoła świata? Niezależnie od celu zbiórki, jednym z dobrych sposobów na zebranie potrzebnego kapitału jest organizacja zrzutki internetowej. Jak zorganizować zbiórkę pieniędzy online?

W serwisie Pomoc.pl, założenie i stworzenie zbiórki są bardzo intuicyjne. Aby rozpocząć działania, trzeba dodać zdjęcie, opis zbiórki i określić kwotę niezbędną na realizację celu. Po spełnieniu tych kroków przechodzi się do opcji – ”rozpocznij”. Gotowe – Twoja zbiórka jest już widoczna w internecie.

Jeżeli nie masz lekkiego pióra i obawiasz się, że opis zbiórki w Twoim wykonaniu nie dotknie serc darczyńców – możesz poprosić o pomoc Opiekuna. Nasz serwis oferuje fachowe wsparcie doradcze na każdym z etapów zbierania pieniędzy. Dobry opis i zdjęcia są decydujące!

To jeszcze nie wszystkie działania, z jakimi wiąże się zbiórka pieniędzy – jak zorganizować promocję w mediach społecznościowych? Decydując się na organizację zbiórki za naszym pośrednictwem, możesz liczyć na realne wsparcie w popularyzowaniu Twojego celu. Obejmuje on np. przygotowanie grafik, plakatów i widgetów, promowanie zbiórki na naszych serwisach społecznościowych, ale również na głównej stronie Pomoc.pl. Przygotowujemy również cyklicznie newslettery, które są rozsyłane do tysięcy adresów zarejestrowanych w naszej bazie.

Mamy nadzieję, że wiesz już jak zorganizować zbiórkę pieniędzy przez internet. Zbierasz na potrzebujące zwierzęta? Chcesz pomóc sąsiadom – pogorzelcom? Zachęcamy do skorzystania z naszego serwisu! Ofertę kierujemy do każdego – osób fizycznych, fundacji i innych organizacji.

Pomoc.pl

Zespół Pomoc.pl - jesteśmy po to, żeby Ci pomóc i wspierać w działaniu. Przekazujemy Ci wiedzę, a jednocześnie uczymy się od Ciebie!

Zorganizuj zbiórkę na