Jak zorganizować szkolne zbiórki na Pomoc.pl?

Jak zorganizować szkolne zbiórki na Pomoc.pl?

W serwisie Pomoc.pl można organizować zbiórki zarówno na leczenie, wsparcie w nagłych wypadkach  jak i na inne pilne sytuacje. Platforma, wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, udostępniła też opcję tworzenia zbiórek szkolnych. Jest to świetne rozwiązanie, które ułatwi rozliczenia rodzicom, nauczycielom, a nawet uczniom! Prowadzenie składek klasowych na kwiaty, wycieczkę czy zakup papieru nigdy dotąd nie było tak proste!

Jakie problemy towarzyszą tradycyjnym zbiórkom szkolnym i klasowym

Na początku roku w każdej szkole i klasie następuje wybór skarbnika, czyli osoby odpowiedzialnej za zbieranie i przechowywanie pieniędzy, gromadzonych na potrzeby uczniów. Zwykle wiąże się to z koniecznością udostępniania własnego rachunku bankowego lub zbierania gotówki podczas zebrań. Mało kto wie, ale takie działanie jest niezgodne przede wszystkim z przepisami o PIT, uzyskaniu przychodu nieopodatkowanego oraz świadczeniu usługi depozytu nieprawidłowego. Pojawia się też konieczność zapłaty podatku. Zbieranie funduszy w gotówce jest kłopotliwe, wiąże się z odpowiedzialnością oraz koniecznością prowadzenia rejestru wpłat. Natomiast przekazywanie składek dzieciom może okazać się ryzykowne.

Internetowa zbiórka korzystną alternatywą

Wraz z rozwojem technologii, tradycyjne metody zbierania gotówki od rodziców i uczniów powoli odchodzą do lamusa! Są mało wygodne i obarczone sporym ryzykiem. Pomoc.pl proponuje rozwiązanie, które eliminuje te trudności. Dzięki niemu składek można dokonywać  na różne cele za pomocą przelewów, kart płatniczych lub szybkich płatności blikiem. To sprawia, że skarbnik nie musi się martwić o zbieranie fizycznych pieniędzy. Nowe rozwiązanie w serwisie Pomoc.pl  skierowane jest zarówno do rodziców, jak i nauczycieli. Uczniowie także mogą prowadzić zbiórki klasowe, o ile ukończyli 18 lat.

Szkolna zbiórka- jak założyć?

Skarbnik zakłada konto poprzez wypełnienie formularza na stronie Pomoc.pl, a następnie zakłada zbiórkę. Może on prowadzić kilka zbiórek jednocześnie. Nadając im tytuły, wpłacający łatwo będą mogli odróżnić, czego każda z nich dotyczy. Organizator logując się do Panelu Użytkownika w serwisie, może zarządzać zbiórkami. Każdej z nich może nadać indywidualny adres url a założoną kwotę zbiórki w każdym momencie może zmienić, co daje mu swobodę i elastyczność. Skarbnik łatwo sprawdzi, kto i ile wpłacił, gdyż wpłacający uzupełniają imię, nazwisko oraz adres e-mail. Informacje te są bezpieczne i dostępne tylko dla organizatora zbiórki. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz, jak to działa.

Istnieje wiele korzyści związanych z prowadzeniem zbiórek online, takich jak:

  1. 100% za darmo: Na Pomoc.pl tworzysz konto, zbiórki i wypłacasz środki za darmo. Bez dodatkowych kosztów.
  2. Bezpieczeństwo: Pomoc.pl zawsze weryfikuje organizatorów zbiórek, a środki są przechowywane na przypisanym do niego subkoncie, co zabezpiecza je przed oszustwem i pomyłkami.
  3. Ochrona Twoich danych osobowych: Na Pomoc.pl chronimy Twoje dane. Spełniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa. Współpracujemy z liderami branży fintech.
  4. Łatwość użytkowania: funkcjonalny i intuicyjny panel użytkownika pozwala szybko i bez problemu poruszać się po serwisie.
  5. Komfort: wygodne wpłaty i ekspresowe wypłaty
  6. Przejrzystość: Organizator ma dostęp do pełnej listy wpłacających, dzięki czemu zawsze wie, kto i ile wpłacił. Rodzice mogą śledzić, jaką kwotę zebrano w ramach osobnych zbiórek.

Platforma pomoc.pl stawia na prostotę i efektywność. Jest idealnym narzędziem do organizowania różnych rodzajów zbiórek w szkole. Weryfikacja organizatorów jest szybka i bezproblemowa, a wpłacającym daje poczucie bezpieczeństwa.

Wykorzystaj możliwości Pomoc.pl, dzięki czemu oszczędzisz czas i niepotrzebne nerwy. W szybki sposób zorganizuj i nadzoruj szkolne płatności. A może chcesz zorganizować prywatną zbiórkę funduszy na pomoc komuś w chorobie lub rehabilitacji. Zarejestruj się w serwisie i działaj!