Fundacja Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha: dwie dekady odczarowywania raka

Już 20 lat odczarowują raka. Dzięki fundacji marzenia dzieci z oddziałów onkologicznych się naprawdę spełniają!

Fundacja Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha: dwie dekady odczarowywania raka

Od ponad dwóch dekad Fundacja Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha, wcześniej działająca jako Fundacja Spełnionych Marzeń, stawia sobie za cel wsparcie dzieci i młodzieży dotkniętych chorobą nowotworową. Chociaż geneza jej powstania jest osadzona w osobistej tragedii założycieli – Małgorzaty i Tomka Osuchów, którzy stracili syna w wyniku choroby nowotworowej – stała się ona symbolem odzyskiwania radości życia przez pomaganie innym.

Główne założenia fundacji.

Od 2002 roku fundacja zmienia oblicze oddziałów dziecięcej onkologii, wprowadzając w ich mury atmosferę radości i nadziei. W ramach projektu “Odczaruj raka”, maluchy podczas pobytu w szpitalu mogą uczestniczyć w kreatywnych zajęciach takich jak arteterapia, bajkoterapia czy muzykoterapia.

Inicjatywy Fundacji Spełnionych Marzeń.

Dotychczasowe inicjatywy takie jak “Wakacje z Marzeniami”, “Centrum Rehabilitacji Społecznej” czy “Onko Survival” pokazują skalę zaangażowania Fundacji. Wyróżniający się projekt Pokaz Mody "Dzieci Dzieciom" daje małym pacjentom onkologicznym szansę na chwilę bycia gwiazdami pokazów mody, celebrującymi swoje zdrowie i dającymi nadzieję innym.

Nie można również pominąć wydarzeń na skalę międzynarodową, takich jak „Igrzyska Spełnionych Marzeń” (znane wcześniej jako Onko-Olimpiada) czy piłkarska „Onko - Liga”, które skupiają się nie tylko na wsparciu psychicznym, ale też na aktywizacji fizycznej dzieci po przejściu ciężkiej choroby.

Droga usłana przeszkodami.

Fundacja, jak wiele organizacji, stanęła przed wielkim wyzwaniem podczas pandemii COVID-19. Jednak nie poddała się i dostosowała swoje działania pod panującą na świecie sytuację, organizując koncerty dla małych pacjentów pod oknami szpitali. To nie był jednak koniec wyzwań dla Fundacji Spełnionych Marzeń. W grudniu 2020 roku po kilku miesiącach walki z konsekwencjami udaru, zmarł założyciel i prezes Fundacji – Tomek Osuch. Fundacja pogrążyła się w żałobie, pozostając bez lidera, który 18 lat kierował zespołem i działaniami fundacji. Przetrwała jednak ten trudny czas dzięki ludziom, którzy ją współtworzyli - oddanym pracownikom i przyjaciołom Tomka Osucha, którzy wierzyli, że idea stworzona z serca jest warta tego, by ją kontynuować, a projekty nadal bardzo potrzebne chorym dzieciom i ich rodzinom.

Wrzesień 2022r. szczególnym czasem.

Wrzesień 2022 roku był dla Fundacji szczególnym czasem. Świętując 20 lat działalności, Fundacja z dumą patrzyła na swoją przeszłość, pełną osiągnięć, ale przede wszystkim z optymizmem spoglądała w przyszłość, gotowa nieść pomoc przez kolejne lata.

Prezeską Fundacji Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha jest obecnie Zuzanna
Podkowicz, wieloletnia partnerka ś.p. Tomka, która towarzyszyła mu w realizacji misji Fundacji w ostatnich latach jego życia. W działania fundacji zaangażowała się również córka założyciela - Sylwia Kępa oraz pracownicy od lat lojalnie wspierający działania fundacji - Małgorzata i Kamil Zmysłowscy. Pomóc może każdy, na różne sposoby. Ty też.

Pomóc może każdy, na różne sposoby. Ty też.

Wśród wolontariuszy i biorących udział w akcjach organizowanych przez Fundację Spełnionych Marzeń im. Tomasza Osucha można znaleźć nie tylko celebrytów. W akcje licznie angażują się też zwykli ludzie. Dedykują dzieciom chorującym na raka swój czas, umilając im pobyt w szpitalu. Jeśli i Ty chciałbyś się przyłączyć do misji “odczarowania raka”, a nie możesz fizycznie być z podopiecznymi w szpitalu, rozważ wsparcie Fundacji przez wpłacenie symbolicznej złotówki na zbiórkę. Możesz mieć wpływ na rozwój fundacji i jej przyszłe działania.

Fundacja Spełnionych Marzeń im. Tomasza Osucha to magiczna misja! 

Przez ponad dwie dekady, ta niezwykła organizacja odczarowuje raka, dając nadzieję i wsparcie swoim podopiecznym. Dzięki zaangażowanym osobom radość i nadzieja pojawiły się w wielu dziecięcych sercach. Fundacja jednoczy wszystkich w dążeniu do lepszej rzeczywistości. Tutaj każdy może wnieść swój wkład, niezależnie od tego, czy jest znany i lubiany w mediach, czy po prostu sercem oddany dobrej sprawie. Przyłącz się do tych, którzy niosą pociechę na oddziałach onkologicznych. Razem możemy odczarować raka!