5 powodów, dla których warto planować urlop poza sezonem

5 powodów, dla których warto planować urlop poza sezonem

Wraz z nadchodzącym latem, większość z nas zaczyna realizować swoje wcześniej planowane urlopy. Zdecydowanie najczęściej wybieranym okresem niezmiennie pozostaje lipiec i sierpień. Jest to czas, kiedy dopisuje słoneczna pogoda i można skorzystać z pełnej oferty biur podróży, hoteli i atrakcji turystycznych. Nie mniej jednak nadal sporo osób decyduje się na wakacje poza sezonem. Niektóre firmy pierwszeństwo urlopu w okresie wakacji przyznają osobom z dziećmi więc chcąc, nie chcąc możemy nie mieć możliwości wyjazdu latem. Inni decydują się na tanie podróżowanie poza szczytem sezonu, z własnej woli.

Sporo osób zadaje sobie pytanie, jak tanio podróżować? Wielu nie mając funduszy, odmawia sobie wypoczynku, aby nie sięgać po kolejne zadłużenia. Jest jednak kilka trików, aby mimo braku dużego kapitału, zrealizować swoje marzenie o urlopie w upragnionym miejscu. Jednym ze sposobów jest finansowanie społecznościowe. Skorzystaj z platform crowdfundingowych i zorganizuj zbiórkę pieniędzy na swój wyjazd.

Niższe ceny

Jednym z powodów, dla którego podróże poza sezonem są tak atrakcyjne, jest ich koszt. W okresie letnim, kiedy tłumy zjeżdżają do turystycznych zakątków, restauratorzy i hotelarze diametralnie podnoszą ceny swoich usług. W tym okresie muszą oni zrekompensować sobie straty, które poniosą w pozostałych miesiącach roku, gdy nie będzie już turystów. Jeżeli więc decydujesz się na wyjazd np. jesienią, możesz być pewien, że z łatwością znajdziesz tańszy nocleg. Zaoszczędzisz też na posiłkach w restauracjach, czy też kosztach podróży samolotem lub autokarem. Dużo łatwiej znaleźć w tym okresie oferty podróży last minute. Biura podróży oferują tego typu wycieczki również do tropikalnych krajów, np. w porze monsunowej. Aby uniknąć rozczarowań, zawsze dobrze zapoznaj się z warunkami atmosferycznymi, jakie panują w miejscu, do którego planujesz wyjechać.  Sporo osób, decyzję o wyborze miejsca docelowego, podejmuje w momencie znalezienia korzystnej oferty cenowej. Dzięki takiej elastyczności można złowić naprawdę godną pozazdroszczenia okazję.

Mniej turystów

Większość osób wybiera się na urlop w okresie wakacyjnym.  Decydując się na wyjazd poza sezonem, unikniesz tłumów. Wiążę się to z mniejszym oblężeniem plaż, szlaków górskich i wielu atrakcji turystycznych. Jeżeli planujesz wjazd kolejką na Kasprowy Wierch, możesz być pewien, że zaoszczędzisz kilka dobrych godzin na czekaniu do wejścia. Oczywiście są tacy, którzy lubią radosny gwar ludzi i zgiełk tętniącego życiem miasta. Jeżeli Ty wolisz spokój i ciszę i nie znosisz tłumnych ulic, wyjazd poza sezonem będzie dla Ciebie, jak spełnienie marzeń. W związku z mniejszym zainteresowaniem turystyką w tzw. martwym okresie, rezerwując nocleg w hotelu, masz do wyboru większą ilość atrakcyjnych pokoi. To samo tyczy się lotów.

Różnorodność temperatur

Jesień i zima to w Polsce okres deszczowy i mroźny. Większość z nas woli w tym czasie schować się pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty i dobrą książką. Pamiętajmy jednak, że nie na całym globie panuje wówczas taka pogoda.  Jeżeli wybierzemy się na urlop do krajów południowej Europy, Afryki, czy Ameryki Południowej, możemy mieć niemal pewność, że tam zastanie nas wysoka temperatura i słońce. Części z nas urlop kojarzy się z białym szaleństwem, dlatego zamiast gorącego polskiego morza w lipcu, wybiorą styczniowe szusowanie w Alpach. Są też tacy, którzy w ogóle nie przepadają za wysokimi temperaturami, dlatego celowo decydują się na podróże poza sezonem, aby uniknąć upałów.

Wyższy poziom wypoczynku

Z racji tego, że ceny poza sezonem są znacznie niższe niż w jego szczycie, wydając tyle samo, możemy pozwolić sobie na bardziej luksusowy wypoczynek. Pobyt w luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelu, kolacja z drogich lokalnych przysmaków, czy elitarne rozrywki, w tym czasie mogą okazać się w zasięgu Twojego portfela. Wiele ośrodków wypoczynkowych, mających w swojej ofercie zabiegi spa, podczas okresu mniejszego natężenia gości, obniża znacznie ceny swoich usług.

Ładowanie baterii

Podczas gdy w kraju pogoda nie dopisuje: siąpi deszcz i wieje silny wiatr, wielu zaczyna tęsknić do beztroskich dni lata.  Okres w pracy jest niezwykle intensywny, ponieważ wszyscy klienci wrócili już z urlopów. Jeżeli nie wykorzystałeś jeszcze swoich dni wolnych, może właśnie teraz, poza sezonem, dodatkowy zastrzyk energii byłby ratunkiem. Są osoby, które odkładają swoje wakacje na depresyjną jesień właśnie po to, by móc w jej trakcie odnaleźć słońce w innym kraju. Po powrocie, z nową energią i świetlistą opalenizną,  wstrzelisz się doskonale w zawodowe obowiązki.

Jeśli zastanawiasz się jak tanio podróżować, w jaki sposób spędzić urlop z dala od tłumów, czy jak podnieść swoją produktywność w pracy, spróbuj skorzystać z urlopu poza sezonem. Wiele osób, które odkryły walory wakacji w mniej popularnych miesiącach, nie planują wracać do podróżowania w szczycie sezonu. Chcesz skorzystać z zaplanowanej podróży marzeń, ale sytuacja losowa sprawiła, że brakuje Ci środków? Skorzystaj z możliwości, jakie daje finansowanie społecznościowe. Załóż zbiórkę i udostępnij ją znajomym i rodzinie.