12 kreatywnych pomysłów na zbiórki dla dzieci

Pomoc.pl powstała z myślą o pomaganiu innym. Dzięki serwisowi możesz założyć bezpłatną zbiórkę na wsparcie wielu inicjatyw na rzecz rozwoju otoczenia. Jeśli zależy Ci na rozwoju dziecka, załóż zbiórkę w Pomoc.pl.

12 kreatywnych pomysłów na zbiórki dla dzieci

Dzieci to nasza przyszłość. To one będą tworzyć nadchodzący świat i wpływać na to, w jakim kierunku będzie on szedł. Jeśli zapewnimy im dostęp do najnowszych badań i technologii, przyczynimy się do rozwoju nauki, a przy tym damy możliwość zmiany świata na lepsze! Zapewniając pociechom rozwój i dobre wykształcenie, poprawimy jakość edukacji przyszłych pokoleń. Warto więc inwestować w przyszłość młodych ludzi, bo to oni stworzą przestrzeń, w której przyjdzie nam żyć.

Dobrze wykształceni młodzi ludzie to fundament przyszłego świata.

1. Oczytane społeczeństwo rozwija język, a książki wzbogacają słownik młodego pokolenia.

Dzieciaki, które z własnej inicjatywy sięgają po książki to białe kruki, jednak przez promocję czytelnictwa zaczyna się to zmieniać! Ogromną frajdą jest zatapianie się w fantastycznym świecie baśni, przeróżnych stworzeń i wytworów imaginacji. Zwłaszcza dla dziecka, u którego wyobraźnia sięga nieznanych granic. W szkołach doskonałym pomysłem byłoby utworzenie Klubu Książki - miejsca przyjaznego każdemu gustowi literackiemu, gdzie czyta się to, co się lubi i nikt nikogo nie ocenia. Jeśli Twoje dziecko jest zapalonym czytelnikiem i pochłania powieści jedna za drugą, to Klub Książki w szkolnej bibliotece będzie właśnie dla niego! Potrzebny jest więc niezbędny zasób literacki! Sprawdzi się odpowiednio do tego szkolna biblioteka, przy czym warto zakupić zaopatrzenie w postaci literatury. Zbierz fundusze na zakup nowych książek do bibliotek szkolnych i wzbogać czytelnicze doświadczenie małych brzdąców.

2. Technologia to ciągłe przemiany, podobnie jak rozwój Twojego dziecka. Dostęp do nich zrobi z malucha geniusza.

Dobrze zaopatrzona szkoła XXI wieku zaciekawi i zachęci młodych ludzi do zgłębiania wiedzy. Zajęcia nie tylko teoretyczne, a praktyczne doświadczenia, obserwacja czy możliwość manualnego odkrywania świata za pomocą technologicznych nowinek ubarwi lekcje matematyki, informatyki lub nauk przyrodniczych. Twoje dziecko chętniej będzie uczestniczyło w zajęciach, które nauczy je funkcjonowania w świecie scyfryzowanym. Sale z dostępem do tablic elektronicznych, tabletów, nowoczesnych komputerów i interaktywne zabawy urozmaicą lekcje, dzięki czemu młody człowiek nie zniechęci się nauką, a szybka wymiana informacji przy pomocy e-dzienników przyspieszy proces komunikacji na poziomie nauczyciel-rodzic.

3. Rozszerzanie wiedzy za pomocą dodatkowych warsztatów i wykładów prowadzonych przez specjalistów.

Zapalony przyrodnik lub fanatyk historycznych nowinek będzie szukał okazji do zgłębiania wiedzy na różne sposoby. Możesz mu w tym pomóc, zbierając fundusze, które zostaną przeznaczona na organizację cyklicznych warsztatów, wykładów i prelekcji w szkole. Możesz też wspomóc szkolne innowacje, takie jak programy nauczania online czy spróbować zebrać fundusze na zakup licencji do edukacyjnych platform i narzędzi internetowych.

Wsparcie finansowe dla tego typu inicjatywy przyda się do opłacenia specjalistycznych sprzętów potrzebnych do przeprowadzenia badań przez zaproszonego naukowca lub wynajęcia sali, w której miałby się odbywać wykład. Twoje dziecko będzie wdzięczne za dodatkową dawkę wiedzy. Kto wie, może też w ten sposób rozbudzisz w nim miłość do nowej dziedziny, którą wcześniej się nie interesował?

4. Podróże kształcą, czyli zbiórki na wycieczki edukacyjne, które poszerzą horyzonty uczniów.

Szkolne wycieczki edukacyjne inspirują i są szansą poznania otaczającego nas świata, który notorycznie się zmienia. Powstają w ostatnim czasie  edukacyjne obiekty łączące poznawanie świata z przygodą opartą na namacalnym doświadczeniu. Oferta multimedialnych muzeów i im podobnych obiektów wciąż się rozrasta. Bieżący rozwój kolejnych wyjątkowych miejsc w Polsce gwarantuje to, że wybrane lekcje w terenie, rozbudzą wyobraźnię oraz ciekawość  wszystkich uczestników, od najmłodszych po najstarszych.

5. Wszystko zaczyna się od małej iskierki zwanej ciekawością. Rozbudź ją, wspomagając projekty naukowe, przez finansowanie materiałów badawczych i eksperymentów.

Uczniowie, aby móc rozwijać wiedzę na interesujące ich tematy, potrzebują materiałów badawczych, które posłużą im jako podstawa do przeprowadzania eksperymentów. Możesz poszerzać wiedzę młodych obserwatorów, finansując potrzebne do wykonania badań obiekty ze środków zebranych na zbiórce w Pomoc.pl.

Nagradzanie osiągnięć buduje pewność siebie.

6. Konkursy i nagrody budzą w młodym człowieku chęć doskonalenia się oraz uczą zdrowej rywalizacji.

Stworzenie funduszu w Pomoc.pl na atrakcyjne nagrody dla laureatów i zwycięzców szkolnych konkursów okaże się skuteczną mobilizacją i zachętą dla dzieci do wzięcia w nich udziału. Wyróżnianie za wygrane konkursy lub zawody pobudzi Twoje dziecko do samodoskonalenia i samorozwoju. Warto zainwestować w naukę  zdrowej rywalizacji od najmłodszych lat.

Nauka wrażliwości i empatii u dziecka.

7. Twoje dziecko może współpracować ze społecznością przez zbieranie funduszy na projekty społeczne i akcje charytatywne.

Czynny udział w akcjach charytatywnych zbuduje w Twoim dziecku potrzebę niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Nauka wrażliwości na ludzką krzywdę zaczyna się od najprostszych rzeczy np. zbiórki pieniędzy, żywności, zabawek czy ubrań, które później można podarować zajmującym się tym placówkom. Założenie darmowej zbiórki finansowej umożliwia serwis Pomoc.pl, gdzie można wpłacać nawet najmniejsze kwoty. Odmówienie sobie batonika oraz wpłacanie tej samej niewielkiej kwoty nauczy Twoje dziecko, że nawet najdrobniejsza złotówka może oznaczać czyjąś zmianę sytuacji materialnej.

8. Projekt Eko: Zainicjuj zbiórkę na projekty ekologiczne, takie jak sadzenie drzew czy zakup pojemników na segregację śmieci.

Nasza planeta jest bardzo cierpliwa, ale ma też swoje granice. Przez posuwający się konsumpcjonizm, nadprodukcję plastiku i materiałów syntetycznych wypluwane są szkodliwe substancje. Wpływa to na zanieczyszczenia środowiska oraz idące za tym ocieplenie klimatu. Ciągle też słyszy się o wycinkach drzew. Aby to zmienić, warto wszczepiać w młodym pokoleniu chęć dbania o środowisko, poprzez czynny udział w projektach ekologicznych, segregację śmieci i proekologiczne inicjatywy społeczne jak np. “sprzątanie świata”. To właśnie pokolenie naszych dzieci przejmie po nas opiekę nad Matką Ziemią. Pozornie nieznaczące zorganizowanie zbiórki na zakup pojemników na segregację odpadów może być krokiem milowym w kierunku świadomości ekologicznej  najmłodszych.

Promowanie zdrowego stylu życia i regularnej aktywności fizycznej.

9. Aktywność Fizyczna: Zainwestuj w nowy sprzęt sportowy dla uczniów lub organizuj zajęcia sportowe po lekcjach.

Rozwój technologii, łatwy dostęp do smartfonów, internetu i gier niestety nie wpływa najkorzystniej na kondycję fizyczną oraz psychiczną wśród młodych ludzi. Prowadzi to do rozwoju chorób cywilizacyjnych jak otyłość czy depresja. Aby zachęcić dzieci do regularnego ruchu, zorganizuj zbiórkę na dodatkowe zajęcia sportowe pod okiem profesjonalnego trenera lub zadbaj o zaopatrzenie szkoły w odpowiedni sprzęt.

10. A skoro ruch, to przyda się też zbilansowana dieta! Zbierz fundusze na wprowadzenie zdrowszych posiłków do stołówki szkolnej.

Jeśli chcesz mieć wpływ na to, by dziecko nie tylko się regularnie ruszało, ale i spożywało zdrowszą żywność, możesz zorganizować zbiórkę na zakup składników do przygotowania zbilansowanych i urozmaiconych posiłków. Potrawy podawane w szkołach warto zamienić na lżejsze i pełnowartościowe, aby Twoja pociecha mogła się dobrze rozwijać nie tylko intelektualnie. Dobrym pomysłem okazałyby się cykliczne konsultacje z dietetykiem, który doradziłby, co i jak podać w szkołach, aby każdy niejadek był zadowolony i najedzony!

11. Zdrowie psychiczne. Zainicjuj zbiórkę na finansowanie dodatkowych konsultacji dla uczniów potrzebujących pomocy.

Ważną częścią dobrego samopoczucia jest zdrowie psychiczne. Ma kluczowy wpływ na sen, regenerację ciała, bóle i równowagę, dlatego kiedy  harmonia wewnętrzna zostanie zachwiana, inne aspekty życia mogą zacząć szwankować. Aby tego uniknąć, potrzebne są konsultacje ze specjalistami. Szczególnej uwagi wymaga dojrzewająca młodzież wtedy, kiedy świat dziecięcy zaczyna być przysłaniany przez problemy dorosłych. Pojawiają się wykluczenia, samotność, kompleksy i zwątpienie we własne siły. Nie pozwól, by ktokolwiek czuł się wtedy samotny- zorganizuj zbiórkę na dodatkowe konsultacje ze specjalistami.

Bezpieczeństwo w szkole

12. Zainwestuj w kamery monitoringu lub inne środki zwiększające bezpieczeństwo w szkole.

Boisz się, że Twoje dziecko w szkolenie jest do końca bezpieczne? A może często gubi przedmioty lub nie pamięta, gdzie zostawiło, np. portfel? Warto w takim przypadku razem z członkami rady rodziców wziąć pod uwagę zainwestowanie w dobrej jakości monitoring lub inne zabezpieczenia, pozwalające Wam na chwilę odetchnąć.

Pomysłów na zbiórki dla dzieciaków jest wiele, a Tobie, na czym najbardziej zależy?

Pomoc.pl powstała z myślą o pomaganiu innym. Dzięki serwisowi możesz założyć bezpłatną zbiórkę na wsparcie wielu inicjatyw na rzecz rozwoju otoczenia. To duże ułatwienie dla osób, które chcą mieć wpływ na świat w którym w przyszłości będzie żyć ich potomstwo. Jeśli zależy Ci na rozwoju dziecka, jego zdrowiu i bezpieczeństwie, załóż zbiórkę na  jeden z ww. celów. Wpłyń na przyszłość swojej pociechy oraz nadchodzącego świata.